elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Youtube Televizyon Kanalı Mart'ta Yayında

Google, YouTube televizyon kanalını yayına sokmak için uydu televizyon hizmeti veren Freesat firması ile bir anlaşmaya vardıA- A+
12.02.2013 tarihli yazı 10998 kez okunmuştur.
Yeni nesil televizyonların yani smart tv'lerin internet altyapısıyla Youtube'a bağlanabiliyorduk. Google bunu bir adım daha ileri götürerek, akıllı televizyon gerekliliğini ortadan kaldıracak adım attı ve Freesat ile anlaştı. Freesat; ITV uydu televizyon operatörü ve BBC’nin işbirliği ile ortaya çıkmış bir ortak girişim. Youtube bu antlaşmayla internet ağının sınırlarını aştı. Bildiğiniz gibi geçen seneden beri BBC ve Jamies Oliver's Fresh One gibi İngiltere'nin büyük prodüksiyon şirketleri Youtube internet kanalı üzerinden yayın yapıyor.
 
Ön ödemeli Freesat, Mart 2013'ten itibaren, YouTube kanalını yayına alacak.
 
 

Peki Youtube nasıl Televizyona entegre edilecek?

 
YouTube, bu kanal için yeni nesil HTML5 mimarisini kullanacak ve televizyon entegrasyonlu bir kanal ortaya çıkacak. Bu yapı, televizyon deneyimini yansıtmaya başlayacak ve kullanıcılar, YouTube televizyon kanalına geçerek Youtube videolarına erişebilecek.
 
Freesat, hiçbir ücret ödemeden YouTube içerikleri sayesinde müşterilerine sunduğu içeriği önemli bir ölçüde güçlendirirken,
YouTube da artık klasik televizyon kanallarına ciddi bir rakip konumunda olacak.
 
Bu adımla Google; görsel iletişimde, görsel reklamda tekelliğe bir adım daha yaklaşıyor. Youtube' nun şuanki kanal altyapısıyla ileride kendisine ait uydu televizyon hizmeti verebileceğini tahmin etmek pek de zor değil. Lakin, ben bu hamlenin; uydu televizyonun yerini tamamen internet televizyon alana kadar bir deneme sürüşü bir alıştırma olduğunu düşünüyorum.
 
 
Kaynak:The Telegraph

Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.