elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

iPhone 5S Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Apple yeni iPhone'unu dört gün sonra piyasaya sürüyor. Apple, hem yazılım hem de donanımsal olarak yeni şeyler kullanacağını duyurmuştu. Apple'ın, iPhone 5S'in yanında iPhone 5C'yi de çıkaracağını biliyoruz. Yeni iPhone'un içindeki değişikleri ve fiyatları hakkında bütün dedikoduları bu haberimizde topladık.A- A+
07.09.2013 tarihli yazı 12232 kez okunmuştur.
Yeni çıkacak olan iPhone'un adının iPhone 5S olması ve dış görünüşünün iPhone 5 ile aynı olması bekleniyor. Dış görünüş olarak, altın iPhone gibi daha bir çok seçenek sunulacağı da beklentiler arasında.

Ama yeni iPhone'nun içi yani donanımı eskisine göre çok daha değişik olacak. iPhone 5S daha büyük bir batarya ve daha hızlı bir işlemciye sahip. Apple iPhone 5S'de 64-bit 'A-7' işlemciyi test ettiğini duyurmuştu. Bu işlemci iPhone'nu %31 daha hızlı hale getiriyor. 'A7', Apple şirketinin bu telefon için tasarladığı işlemciye verdiği isim. 'A7'yi basına duyuran Mark Gurman; 64-bit işlemcinin, animasyonları ve grafikleri daha net hale getireceğini belirtti. Bu iOS7 için önemli; çünkü yeni nesil yazılım, animasyon kullanıyor. %31 hızlanacak olması kulağa gerçekten güzel geliyor. Ama geçtiğimiz sene Apple işlemci hızını ikiye katlamıştı. Yani bu hız o kadar da etkileyici değil.

 

►İlginizi Çekebilir : iPhone 5' i ParçalamakYeni iPhone'da, loş ışıklarda daha iyi performans göstermesi için 12 megapiksellik kamera kullanılacağı söyleniyor. Söylentiye göre daha iyi bir flaşı olacak. Umarız fotoğraflardaki kırmız-göz durumu ortadan kaldırılır.
iPhone 5S'de parmak izi tarama olacağı söyleniyor. Bu, bütün dünyada büyük bir soru işareti aslında. Telefonun kilidini açmak için kısmen parmak izi teknolojisi kullanılacağı bir çok kez gündeme gelmişti. Parmak izi tarayıcının 'home' tuşunda olacağı düşünülüyor. Tabii ki iPhone'daki parmak izi sadece dedikodu. Ama milyonların konuştuğu bir dedikodu. Herhangi bir şekilde Apple şirketinden böyle bir bilgi sızdırılmadı. 


   

iPhone 5S ve iPhone 5C dış görünüş olarak birbirine çok benziyor. iPhone 5C, Apple'ın 'ucuz'  iPhone modeli. Yıllarca tüketiciler Apple'a ucuz iPhone diye direttikten sonra, ucuz iPhone'un dış kabı hazırlanmış görünüyor. iPhone 5C'nin çeşitli kapak renkleri olacağı ve bu kapağın plastik olacağı söylenenler arasında.


Bir bildiriye göre de, Apple iPhone 5 yapmayı durduracak. Apple sadece iPhone 4S, 5S ve 5C satacak.

►İlginizi Çekebilir : XIAOMI ( Çin İşi Apple) ve MiPhone


Peki iPhone 5C ne kadar?


Ucuz iPhone'un ne kadar olacağı merak konusu, herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Bilirkişilere göre iPhone 5C'nin 400 veya 500 Amerikan Doları arasında olacağı düşünülüyor. Bu fiyat 'ucuz' iPhone için ucuz bir fiyat değil. Ama Apple, tüketicilerin bu fiyatı ödemeye hazır olduğunu düşünüyor. Şu anda bir iPhone, dünyanın çeşitli bölgelerinde 650 ile 1000 Amerikan Doları arasında değişen fiyatlara sahip.

10 Eylül' de Apple'ın yeni telefonunu duyurması bekleniyor. Bu tarihte çıkarsa, 20 Eylül gibi satın almaların başlayacağı düşünülüyor.


Kaynak


► www.apple.com
Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.