elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kickstarter'dan Çıkan En Büyük Projeler

Kitlesel fonlama platformu Kickstarter, kültürel ve teknolojik alanda bir çok büyük projeye fon sağladı. Kickstarter' ın nasıl çalıştığını ve bu büyük projeleri hep beraber inceleyelimA- A+
23.07.2013 tarihli yazı 17482 kez okunmuştur.
Kickstarter sayesinde hangi filmi izlemek istediğimiz, hangi elektronik cihazı, yazılımı kullanmak istediğimiz veya hangi sanat eserleri görmek istediğimizi seçebiliyoruz. Kickstarter' ın amacı temelde projen için kaynak bulmaktır, sosyal tamamlı yani herkes yatırım yapabilir, projeyi destekleyebilir. 

Projen, hertürlü alanda olabilir, tabiki bizi ilgilendiren kısmında yani elektronik kısmında elinde bir prototipin olmalı.  Kickstarter bir çok hayal için kaynak buldu ve projeyi gerçekleştirdi. Kickstarter da projenize fon bulmak için amerikalı olmalısınız. Kickstarter' ın kazancı ise, eğer belirtiğin zaman aralığında belirtiğin parayı toplayabilirsen, o paradan %5 pay alır. Bir nevi aracılık ücreti.  
 
  

 

Kickstarter' dan Çıkan En Büyük Projeler

 
Kickstarter birçok büyük projeye fon sağlamıştır; Veronica Mars film projesi, Nanolight(Dünyanın en verimli ampülü), Kişisel Uzay Aracı, Evde kullanılabilen 3D yazıcılar, Uzay Teleskobu, Ouya Oyun Konsolu projesi, Tarihi Catlow Müzesini kurtarma projesi ve Amanda Palmer & The Grand Theft Orchestra Albüm projesi. Gördüğünüz gibi bir çok alanda projenize destek bulmak için kullanabilirsiniz. 
 
Biz de Kickstarter da şuana kadar elektronik olarak fon bulmuş en büyük projeleri listeledik. Buyrun beraber bakalım.


 


Kaynak

kickstarter.com
 

 

Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.