elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Geleceğe Dönüş Filminden Esinlenen 10 Teknolojik Cihaz

Dr. Emmet'in çılgın aletleri artık o kadar da çılgın değil, bazılarını kullanıyoruz bile. Geleceğe Dönüş filminde gelecek hakkında ki tahminlerin çoğu gerçek oldu. Nasıl mı? Detaylar haberimizde.A- A+
20.07.2013 tarihli yazı 11580 kez okunmuştur.
Geleceğe Dönüş film üçlemesi, sadece üç filmi arasındaki bağlantıları yakaladığımda değil, kullandığı veya adlandırdığı teknolojik aletlerle de hayran oldugum bir seri film. Kim unutabilir ki akım kapasitörü nü, Dr. Emmett'in Delorean isimli arabasını, ya da Marty'nin uçan kaykayını. Tabiki Geleceğe Dönüş filmi aslında hepimize bir vizyon verdi, geleceği kafamızda şekillendirdi.

Beni asıl heyecanlandıran sey, Geleceğe Dönüş filmindeki teknoloji harikalarının şu geçtigimiz 3-4 senede üretilmesiydi. Süper ince digital kamera, google glass, görüntülü konuşma, bence ileride hayatımızın olmazsa olmazı olacak siri ve daha bir çok teknolojik cihazlar. Bir diğer bakış açısıda, teknoloji devleri ürettikleri cihazları filmlerde kullanarak halkın tepkisini ölçer, piyasanın uygun olup olmadığını tartar ve yorumları değerlendirirmiş. Şimdi ki cihazlar belki o zamandan yapılmıştı ve şimdilerde kullanıyoruz. Tabi bu son söylediğim yoruma açık. Her iki türlüde Dr. Emmett ve zaman makinası Delorean 1985 yılından, onların geleceğini bizim şimdimizi etkiledi veya değiştirdi. Gelin şimdi hep birlikte bu inanılmaz tahminlere bakalım.
 
Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.