elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
HAKKIMIZDA

Elektrikport.com; elektrik, elektronik ve enerji sektörleri hakkında haber, röportaj, teknik bilgi ve makale yayını yapan, aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliği kapsamında sektörel firmaları ve üniversite kulüplerini bir araya getirerek sektörde sinerji oluşturmayı hedefleyen bir internet portalıdır. Firma sahiplerinden mühendislere, müteahhitlerden teknisyenlere, satın alma kararını veren yetkililerden son kullanıcılara, akademisyenlerden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir kitleye hitap eden Elektrikport.com; üretimden pazarlamaya, teknoloji transferinden ekipmana, insan kaynaklarından bilgi kaynaklarına kadar ilgili herkesin tüm gereksinimlerine çözüm arıyor.


Elektrikport.com, içeriğindeki sektörler ve konularla ilgili olarak yoğun bir haber ve araştırma faaliyeti yürütür. Elektrik dünyasının nabzını tutar, gelişmeleri ve yeni ürünleri tanıtır. Aynı zamanda sektör yetkilileri ile sıcak bir iletişim kurarak iş dünyasındaki sorunları, çözüm önerilerini ve beklentileri aktarır. Üretecinin ürün veya hizmetini, doğru hedef kitle ile buluşturmayı amaçlar; bu yönüyle de işletmelerin iş dinamiklerini, çalışan kesimin de sektörel ihtiyaçlarını aksatmadan sürdürebilmesine imkan tanır.


Tüm üniversite öğrencilerini sektör bilgileriyle donatan; aynı zamanda sektörü geleceğin insan kaynaklarıyla buluşturan Elektrikport.com, bu yönüyle de üniversiteler ve markalar arasında bir köprü kuruyor. Bu buluşmayla elektrik ile ilgili tüm sektörler parlak fikirlere kavuşuyor, kendini geliştirecek, hatta bir anlamda “Ar-Ge” oluşturabilecek bir dinamizm kazanıyor.


Vizyonumuz
Sektöre yön veren, bilgiyi üreten ve paylaşan bir mühendislik portalı olmak.


Misyonumuz
Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde mühendislik ilkelerine bağlı kalarak doğru, nitelikli ve güvenilir bilgiyi tüm sektör paydaşlarının hizmetine sunmak, üniversite öğrencilerinin iyi yetişmiş birer profesyonel olabilmelerine katkı sağlamak ve sektörler arası bilgi paylaşımını arttırmaktır.


Elektrikport.com’da Neler Var?

Haberler / Röportajlar
Elektriğin yer aldığı her sektör ile ilgili son bilimsel ve teknolojik gelişmeler, piyasa haberleri, incelemeler ve röportajlar güncel olarak yayınlanır. Şirketler, kurumlar ve sektörel dernekler ile ilgili son gelişmeler, basın bültenleri, ürün tanıtımları ve etkinlik haberleri anında kullanıcıların bilgisine sunulur.


Teknik Kütüphane
Elektrikten bilişime, enerjiden haberleşmeye kadar birçok sektör ile ilgili doğru, nitelikli ve güvenilir teknik yazılar, makaleler ve araştırma dosyaları kullanıcıya ulaştırılır. Önemli kuruluşların sektörel raporları, en son mevzuat ve yönetmelikler güncel olarak paylaşılır.


Sektör Rehberi
Elektrik, elektronik, enerji, bilişim, makine, üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar tek bir çatı altında toplanır. Kullanıcı, doğru iş için doğru firma ve ürüne en kısa yoldan ulaşır.


Üniversite Kulüpleri
Türkiye’nin en dinamik sektör portalı Elektrikport.com; üniversitelerin bilim, mühendislik ve kariyer kulüplerini tek çatı altında topluyor. Üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlayacak pratikleri oluşturmaya, staj olanakları yaratmaya ve mezun olduklarında çalışabilecekleri iş ilişkilerini geliştirmeye yönelik etkinlikler gerçekleştiren Elektrikport.com, üniversite kulüplerinin faaliyetlerini tanıtarak üniversite ve sektör arasında bir köprü kuruyor.


Yazarlar
Her biri alanında uzman profesyoneller ve akademisyenler, düşüncelerini ve tecrübelerini paylaşıyor.


Yarışma
Elektrikten teknoloji tarihine, genel kültürden popüler kültüre birçok konu hakkında soru ile kullanıcılar bilgilerini ölçme fırsatı buluyor.


Proje&Danışmanlık
Elektrikport Proje Danışmanlık Birimi; ulusal Ar-Ge teşvik ve destek fonlarının KOBİ’lere ve bireysel girişimcilere ulaştırılması yönünde çözüm sunmaktadır. Elektrikport Proje Danışmanlık, teklif çağrıları doğrultusunda onay makamlarının beklentilerini göz önüne alarak, firma analizlerini yerinde ziyaretlerle gerçekleştirir. Saha çalışmaları ile proje taslağını oluşturur, uygun formatta başvurunun yapılmasını sağlar. Onay makamları tarafından projenin uygun görülmesi sonrasında ise, hibe sözleşmesinin imzalanmasından proje dosyasının kapatılması aşamasına kadar olan işlemlerin yürütülmesini sağlar. Bu bağlamda firmalara teknik kapasitelerinin gelişimine yönelik destek verilmektedir.