elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
GİZLİLİK POLİTİKASI

www.elektrikport.com ’u ziyaret etmekle portal ile ilgili PlusGrup İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin belirlediği şartları kabul etmiş sayılırsınız. Şartları kabul etmiyorsanız sayfalarımızı kapatma hakkınız bulunmaktadır.www.elektrikport.com ’u ziyaret ettiğiniz ve göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için teşekkür ederiz.


Bu portal, PlusGrup İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir.www.elektrikport.com ’un veya herhangi bir parçasının kopyalanması, satılması veya ticari bir amaç için istismar edilmesi yasaktır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere sitede yer alan yazılı, görüntülü ve sesli fikir ürünleri, Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır. PlusGrup İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin yazılı izni olmadan www.elektrikport.com ’da yer alan bilgiler, başka bir bilgisayara yüklenemez, değiştirilemez, yayınlanamaz, postalanamaz ve dağıtılamaz. Sitede bulunan yazılım ve tasarımların her hakkı PlusGrup İletişim Hizmetleri A.Ş.’ne aittir. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet belirten duyuruları olduğu gibi bırakmanız koşuluyla, kendi kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarınız için bu siteden kendinize bilgi ve materyal indirebilirsiniz.


www.elektrikport.com , üyeleri ve ziyaretçileri tarafından kullanılan anket ve formlar aracılığıyla sunulan her türlü kişisel verileri (isminiz, elektronik posta adresiniz, iş ve ev adresiniz, telefon numaranız, v.b.) üçüncü kişilere satmaz, kiralamaz veya hiç bir şekilde kullandırtmaz.


Ancak, verilen kullanıcı bilgileri, portalı iyileştirmek için kişi kimliklerini açıklamadan elde edilen istatistiksel bilgileri (yaş, cinsiyet, coğrafi konum v.b.), portalı daha ileriki aşamalara taşımak adına kullanabilir. Bu tarz bilgiler, kişi kimliklerini açıklamadan, istatistiksel veri halinde üçüncü kişilere açıklanabilir ve sitede yayınlanabilir.


İstenen bilgiler; ziyaretçi profili, raporlama, hizmetlerin tanıtımına kaynak olması, sitenin nasıl kullanıldığı ile ilgili eğilimleri belirlemek, basılı yazışmalar göndermek, e-posta yoluyla basın bültenleri göndermek ve etkinlik ya da yarışma için liste oluşturmak için istenir.


www.elektrikport.com sitesine yazı yazan yazarlar, editörler ve genç yazarlar ilgili sayfanın kullanım şartlarına uymak zorundadırlar. Bu kişilerin yazdıkları yazıların içeriğinden www.elektrikport.com sorumlu tutulamaz. 


www.elektrikport.com ; yazarlarının, editörlerinin ve genç yazarlarının kimlik bilgilerini, ancak bu kişilerin izinleri ile yayınlayabilir.


www.elektrikport.com kullanıcılarının kimliklerine, adreslerine, hizmet sağlayıcılarına ve benzeri bilgilerine erişemez. Donanım ve yazılım bilgilerinizi toplayabilir ki bu bilgiler arasında; IP adresiniz, tarayıcı özellikleri, ziyaret tarihi, ziyaret edilen sayfalar, ziyaret sayısı, ziyaret ettiğiniz sayfalar, etki alan adı ve erişim süreleri yer alır.


www.elektrikport.com, kullanıcılara ve kullanıcıların web sitelerini kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesini kaç kişinin kullandığı, bir kişinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca, kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından, dinamik olarak izinli pazarlama mesajı ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya kullanıcıların e-posta adresinden veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu, başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak kullanıcılar, dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.


5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve web sitelerinde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi içinwww.elektrikport.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 


www.elektrikport.com, işbu Gizlilik Sözleşmesi’nde aksi belirtilmedikçe ve aşağıda belirtilen sınırlı durumlar haricinde, işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere kullanıcılara ait bilgileri açıklamayacaktır. Bu durumlar;


• Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması
• www.elektrikport.com ‘un müşterileri ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulması
• Yetkili idari veya adli otoriteler tarafından, usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla, kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi
• Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi


www.elektrikport.com dahilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan elde edilen bilgiler, www.elektrikport.com veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiksel analiz yapmak veya veritabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.


www.elektrikport.com hizmetlerinden yararlananlar bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. PlusGrup İletişim A.Ş., yukarıda yer alan açıklamaları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.