elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Chromecast |
Mobil Cihazların TV Bağlantısı

Teknolojideki devrimleriyle kendinden oldukça söz ettiren Google'ın ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Chromecast adındaki bu ürün her türlü mobil cihazla televizyon arasında bağlantı kurarak film ve video izlemeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor.A- A+
25.07.2013 tarihli yazı 15917 kez okunmuştur.
Geçtiğimiz günlerde Google tarafından tanıtımı yapılan Chromecast, televizyon ile her türlü mobil cihaz arasında bağlantı kuran bir kullanışlı bir aparat. USB belleğe benzeyen bu cihazı kullanmak çok basit, mobil cihazınızdaki YouTube'dan "Cast" butonuna tıklamanız yeterli. Eğer kullanıcı bir video izlemek isterse Chromecast otomatik olarak algılıyor ve videoyu televizyona aktarıyor. Video izlenirken kullanıcı akıllı telefonunu bir kumanda gibi kullanıp isterse oyun oynayabiliyor.
 


►İlginizi Çekebilir : Akıllı Telefonunuzu Oyun Konsoluna Çevirin

 

Şu an için Chromecast YouTube, Netflix, Google Play Music ve Google Play Video uygulamalarıyla kullanılabiliyor. ABD'de fiyatı 35$ gibi cüzi miktarda olan Chromecast'ı geliştiriciler programlarıyla kolaylıkla uyumlu hale getirebilecekler. Cihazın ne zaman Türkiyeye geleceği ve fiyatı ise merak konusu olmaktan çıkmıyor.Kaynaklar:


Google

Ahmet İlker Galın Ahmet İlker Galın Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.