elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Glass Ön Sipariş İçin Hazır!

Giyilebilir Teknoloji’nin merakla beklenen ürünü “Google Glass” ın en detaylı tanıtımı yapıldı. Büyük ilgi gören tanıtım geleceğin teknolojisini hakkında büyük ip uçları veriyor.A- A+
22.02.2013 tarihli yazı 11229 kez okunmuştur.
 
Google geçtiğimiz günlerde Youtube üzerinden yayınladığı video ile gözlüklerini tanıttı. Google Glass hakkındaki şimdiye kadar en detaylı tanıtım videosu olan video ile gözlüklerle gerçek hayatta neler yapılabilineceğini gözler önüne koydu. İşte Google Glass’ın dikkat çeken özellikleri;
 


OK, glass.


 


Oldukça basit ve şaşırtıcı tasarım!


Gözlüklerin şaşırtıcı biçimde basit oluşu ve bir o kadar da kullanışlı olması dikkat çekiyor. 


 

Fotoğraf çekmek için “Fotoğraf çek” demeniz yeter!


Kaçırmamanız gereken bir an olduğunda yapmanız gereken oldukça basit. “ Fotoğraf çek” deyin ve gözlük gördüğünüz şeyin fotoğrafını çeksin. 

Ne görüyorsanız kaydedin!


Kaydedilmesi gereken bir video olduğunda video kamerayla uğraşmanıza gerek yok. Gözlüğe Video kaydet deyin ve zor anlarınızda zor videolar çekin. 

Gördüğünüz her şeyi canlı olarak paylaşın!


Gördüğünüz şeyleri anında paylaşmak çok kolay! Kiminle, ne zaman, neyi paylaşmak istiyorsanız söyleyin yeter.
 

İstikamet gözünüzün önünde!


Gözlüğün bir diğer özelliği ise GPS özelliği. Bir yerde kayıp mı oldunuz?  Google gözlük yanınızda ve yol haritası gözlerinizin önünde! 

Aklınızda ne varsa sorun!


Gözlüğü akıllı yapan özelliklerden bir diğeri ise bilmek istediklerinizi söylemesi. Siz sorun o söylesin. Google altyapılı olması bu özelliğin ne kadar güvenilir olduğunu ortaya seriyor. 

 

Söylediklerinizi farklı dillere çevirin!


Farklı ülkelere gittiğinizde oradaki insanlarla anlaşmak artık çok basit. Neyi söylemek istediğinizi söyleyin ve gözlüğünüz sizin için çevirsin. 

Siz sormadan cevaplar!


Bilmeniz gereken şeyleri siz sormadan cevaplayan gözlük, uçak saatleri, konser ve organizasyon zamanları gibi şeyleri kaçırmanızı engeller. 

Güçlü ve hafif!


Bir gözlük olmasına rağmen çok güçlü ve hafif tasarıma sahip. Yayımlanan video ile #ifhadaglass (eğer gözlüğüm olsaydı) hashtag’iyle Google+ ve Twitter üzerinden bir kampanya başlatan Google, bu kampanya ile amaçlarının yaratıcı kişiler bulmak olduğunu ifade etti. Google, ne yazık ki sadece ABD sınırları içinde geçerli olan kampanya ile Glass için ön sipariş alımlarını da başlatmış oldu.

 

İşte Beklenen Tanıtım Videosu

  

Ahmet İlker Galın Ahmet İlker Galın Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.