elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Volkswagen'in İlk Elektrikli Aracı E-Up!

Hızla gelişen elektrikli araç sektörüne Volkswagen'de girmeyi başardı. Portatifliği ve ekonomikliği ile dikkat çeken araç tam bir şehir arabası olacağa benziyor.A- A+
16.03.2013 tarihli yazı 11811 kez okunmuştur.
Güzünümüz teknolojisinde hızla gelişmekte olan elektrikli araç sektörüne biraz geç de olsa bir giriş yapabilen Volkswagen, yeni aracı E-Up! ı Frankfurt Motor Show'da tanıttı. 2009'da protatip olarak tanıtılmış olan E-Up! 2014'de tüketicilerle buluşacak. 
18.7 kwh lithium-ion bataryalara sahip olan E-Up! , 60 kw lık bir motora sahip. En yüksek hızı 84 mph ( 135 kmh) olan aracın 0-100 km'ye ulaşması yaklaşık olarak 14 saniyede gerçekleşiyor. Aracın dikkat çekici bir diğer özelliği ise hızlı-şarj teknolojisi. Bu özellik sayesinde kapasitesinin %80'ini 30 dakikada DC ve Ac kaynaklardan doldurabiliyor. 81 beygir gücünde motora sahip E-Up!, tam dolu batarya ile 150 km (93 mil) gidebiliyor.

Araç vergi sistemi yakında "emisyon" üzerinden olacağından, Türkiye'de bu " 0 emisyon" lu Volkswagen'in yaygınlaşması pek şaşırtıcı bir olay olmayacağa benziyor.


Fotoport : Ünlü Otomobil Firmalarının Elektrikli Araçları


Ahmet İlker Galın Ahmet İlker Galın Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.