elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mikro Konnektörler |
Phoenix Contact

Teknolojideki gelişmelere uyum sağlama, bununla birlikte gelen daha küçük alanda daha fazla kutup sayısına erişme talebi, mikro konnektörlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Şöyle düşünün, kontrol kabinleri giderek küçülmektedir. Bu durumda cihaz içerisindeki kartlar ve buna bağlı olarak kullanılacak komponentler için ayrılan alan daralmaktadır. Bu uygulamalardan yola çıkarak, cihaz modülerliğini arttırmak için PCB konnektörlerini farklı ölçülerde tasarlayarak siz kullanıcılara yenilikçi çözümler sunmaktayız.A- A+
30.04.2019 tarihli yazı 8074 kez okunmuştur.

Küçük Boyutta Daha Yüksek Güçlü Konnektörler

 
Teknolojideki gelişmelere uyum sağlama, bununla birlikte gelen daha küçük alanda daha fazla kutup sayısına erişme talebi, mikro konnektörlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Şöyle düşünün, kontrol kabinleri giderek küçülmektedir. Bu durumda cihaz içerisindeki kartlar ve buna bağlı olarak kullanılacak komponentler için ayrılan alan daralmaktadır. Bu uygulamalardan yola çıkarak, cihaz modülerliğini arttırmak için PCB konnektörlerini farklı ölçülerde tasarlayarak siz kullanıcılara yenilikçi çözümler sunmaktayız.
 

Talepleriniz İçin Sizlere Ne Sunuyoruz?


Phoenix Contact olarak, 2.54 mm pin aralığında FMC 0.5 ve DFMC 0.5 serisi baskılı kart konnektörlerini sizler için tasarladık. Kompakt plastik muhafazası ve yaylı bağlantı teknolojisine sahip olan bu seriler, sahadaki hızlı bağlantı ihtiyacınızı karşılamaktadır. Tek damarlı veya yüksüklü kablo kullanımında doğrudan bağlantı mümkündür. Herhangi bir el aleti kullanımı olmadan 0,14-0,5 mm² kesitli iletkenlerinizin bağlantısını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
FMC 0.5 ve DFMC 0.5 serileri, uygulamalarında sınırlı alanda daha fazla kutup sayısı talep eden; ancak istediği kutup sayısı yoğunluğuna erişirken mekanik dayanım ve elektriksel güvenilirlikten taviz vermek istemeyenler için idealdir.
 
FMC 0.5 serisi konnektörleri  5.4 mm yükseklikte tek sıralı konnektör olup, DFMC 0.5 serisi konnektörleri ise 10.5 mm gibi düşük bir yüksekliğe sahip çift sıralı konnektördür. Piyasada bulunan benzer ürünlerle kıyaslandığında, bahsettiğimiz yükseklik %50 kadar size avantaj sağlamaktadır.
 

Otomatik lehimleme işlemleri (SMD ve THR lehimleme işlemleri) için tasarlanmıştır. İki ürün ailesinin pin başlıkları, konveksiyon fırınındaki yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde LCP (sıvı kristal polimer) plastikten yapılmıştır.
 
Bahsettiğimiz serileri için hedef gruplar arasında ölçüm ve kontrol teknolojisi, otomasyon teknolojisi ve enerji teknolojisini;  örnek uygulamalarda da kontrolörler ve invertörleri örnek gösterebiliriz. Uygulama alanlarının odak noktası, sinyallerin PCB'ye iletildiği endüstriyel uygulamalardır diyebiliriz.
 


Yeni Pazar İhtiyaçlarına Yönelik En Kapsamlı Cevabı Veriyoruz


Phoenix Contact'ın FMC 0.5 ve DFMC 0.5 serisi konnektörleri baskılı devre kartı bağlantı teknolojisi alanındaki pazar gereksinimlerini karşılar. Cihaz üreticileri bu seriler sayesinde artık devre kartında ve cihazda az yer kaplayan güçlü konektörlere sahip. Son kullanıcı için de ayrıca hızlı, kolay ve kullanışlı bir bağlantı seçeneği sunmaktadır. Yüksek oranda otomatikleştirilmiş SMD lehimleme ile işlem yapmak işlerinizi kolaylaştırmakta ve altın kaplamalı kontak sistemi, endüstriyel ortamlardaki sinyallerin iletimi için ek güvenlik sağlar.
 


►İlginizi Çekebilir:Fonksiyonel Emniyet |Phoenix Contact


Ürünlere Ait Genel Özellikler : 

FMC 0.5 Serisi

 
Pin aralığı : 2.54 mm
Akım değeri : 6 A (IEC) / 6 A (UL)
Voltaj değeri : 160 V (IEC) / 150 V (UL B)
2-16 kutup sayısı seçenekleri
İletken kesidi 0,14 mm² (AWG 26) - 0,5 mm² (AWG 20) *
0° veya 90° İletken Bağlantı Yönü
Farklı renk seçenekleri
Altın kaplı kontak yüzeyi
 
*Tek damarlı veya çok damarlı kablo kullanımı için geçerli değerlerdir. Yüksük kullanımında kesit değişmektedir.
 
Not: Farklı iletken kesidi veya pin aralıkları vs. taleplerinizle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

DFMC 0.5 Serisi

Pin aralığı : 2,54 mm
Akım değeri : 6 A (IEC) / 6 A (UL)
Voltaj değeri : 160 V (IEC) / 150 V (UL B)
2-16 kutup sayısı seçenekleri
İletken kesidi 0,14 mm² (AWG 26) - 0,5 mm² (AWG 20)*
4-32 kutup sayısı seçenekleri
Altın kaplı kontak yüzeyi
 
 
*Tek damarlı veya çok damarlı kablo kullanımı için geçerli değerlerdir. Yüksük kullanımında kesit değişmektedir.
 
Not: Farklı iletken kesidi veya pin aralıkları, voltaj ve akım değerleri vs. taleplerinizle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
FMC 0.5 ve DFMC 0.5 serisi ve diğer serilerimiz için özel çözümlerinizi konfigüre edebilirsiniz. Konfigüratör sayesinde arzu ettiğiniz ürünü kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
 
Konfigüratöre erişim için tıklayınız
 

 

Cihaz ve Saha Bağlantı Sistemleri & Ürün Yönetmeni
Öznur Şahin


Kaynak:
 
     

                                                        

                   
 

Reninnaz Demir Reninnaz Demir Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar