elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Reninnaz Demir

Amper Elektrik Sanal Mağazası Açıldı

Amper Elektrik Sanal Mağazası Açıldı Yıldırımdan Korunma ve Topraklama sektörünün modern, köklü ve yenilikçi lider firması Amper Elektrik, e-ticarette de liderliği hedefliyor. Amper Elektrik, sanal mağazasını açarak sektöre yeni bir soluk getirdi. Amper Market, milli ekonomiyi ayakta tutabil...

devam >>
Fonksiyonel Emniyet | Phoenix Contact

Fonksiyonel Emniyet | Phoenix Contact Elektrik kullanımında pratikteki ana konu elektrik akımının tehlikelerine karşı koruma için elektriksel emniyettir. Bunun ötesinde ekipmanın, makinelerin ve sistemlerin fonksiyonel emniyeti de önemli rol oynar. Esneklik, kolay montajlanabilen emniyet çözü...

devam >>
NASA’nın Yeni Uzay Aracı InSight Marsa İndi

NASA’nın Yeni Uzay Aracı InSight Marsa İndi Altı aylık bir uzay yolculuğundan ardından yeni çalışmaları yürütmek adına NASA'nın son uzay araştırma aracı InSight Mars’a tek hedefle başarılı bir iniş yaptı. InSight’ın Mars da neler yapacağını gelin yazımızda beraber inceleyelim.

devam >>
Atık Kağıtlardan Nesne Üreten 3D Yazıcı Geliştirildi

Atık Kağıtlardan Nesne Üreten 3D Yazıcı Geliştirildi Atık kağıtları hamur haline getirip nesne üretebilen 3D yazıcı geliştirildi. Yeni 3D yazıcı, çevre dostu üretim sağlayacak. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Ses Hızından Hızlı Uçak Motoru Geliştirildi

Ses Hızından Hızlı Uçak Motoru Geliştirildi Sivil uçaklara yönelik yeni bir süpersonik jet motoru geliştirildi. Üstelik bu motor ile uçaklar, ses hızından daha hızlı uçabilecek. Detayları gelin yazımızda daha yakından inceleyelim.

devam >>
Hidrojenle Çalışan İlk Tren Yola Çıktı

Hidrojenle Çalışan İlk Tren Yola Çıktı Hidrojen ve oksijeni elektriğe dönüştüren yakıt hücreleri, araçları güçlendirmek için doğaya zarar vermeyen temiz bir yoldur. Almanya bu görüş ile dünyanın ilk hidrojenle çalışan trenini hayata geçirdi. Detayları gelin yazımızda daha yakından inceleyelim.

devam >>
Drone’lar için Kablosuz Şarj Cihazı Geliştirildi

Drone’lar için Kablosuz Şarj Cihazı Geliştirildi Drone’lar için şarj probleminin önüne geçerek, uçarken kablosuz şarj edilmesini sağlayan endüktif şarj sistemi geliştirdi. Uçuş sırasında şarjı etmeyi mümkün hale getiren sistemin ayrıntıları haberimizde.

devam >>
Robotlar Nesneleri Görüp Algılamayı Öğreniyor

Robotlar Nesneleri Görüp Algılamayı Öğreniyor Günümüz endüstrisinde robotlar önceden programlanıp ara yüze tanıtılmış nesneleri rahatlıkla seçebilir. Ancak farklı bir nesne söz konusu olduğunda tekrardan robotun programlanması gerekir. Bu durumun önüne geçmek isteyen bir araştırmacı ekibi robotların ...

devam >>
Ram Air Turbine Nedir?

Ram Air Turbine Nedir? Ram Air Turbine, hava akışı sayesinde kendi bünyesinde bulundurduğu elektrik motoru ile uçağın hayati önemdeki elektrik sistemleri için enerji üretimi sağlar. Uçaklarda kullanılan bu hava türbinini gelin yazımızda daha yakından inceleyelim.

devam >>
Dünya’nın En Küçük Transistörü Geliştirildi

Dünya’nın En Küçük Transistörü Geliştirildi KIT (Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü) fizik Profesörü Thomas Schimmel ve ekibi dünyanın en küçük transistörünü geliştirdi. Küçük transistör, oda sıcaklığında çalışıyor ve aynı zamanda çok az miktarda enerji tüketiyor. Peki, bunları bir arada nasıl mı yapıyo...

devam >>
Toplam 28 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3