elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Buat İçi Klemens Nedir? |
OBO Bettermann

Kullanımı her geçen gün yaygınlaşan buat içi klemens grubu, uygulayıcının sarf malzeme ihtiyacı içinde ayrı bir yer tutmaktadır. Her sarf malzemenin bir yapabilirliği bulunduğu gerçeğinden hareketle buat içi klemenslerimiz elektrik tesisatlarından işçiliği çok önemli oranda azaltmaktadır.A- A+
29.03.2019 tarihli yazı 7842 kez okunmuştur.
Kullanımı her geçen gün yaygınlaşan buat içi klemens grubu, uygulayıcının sarf malzeme ihtiyacı içinde ayrı bir yer tutmaktadır. Her sarf malzemenin bir yapabilirliği bulunduğu gerçeğinden hareketle buat içi klemenslerimiz elektrik tesisatlarından işçiliği çok önemli oranda azaltmaktadır. Sarf malzeme grubu içinde buat içi klemens malzemeleri uygulamanın emniyet sübabı gibi bir işleve sahiptir. Çünkü bu malzeme tüm işinizin özü olan enerjiyi taşıma konusunun baş aktörü durumundadır. Dolayısıyla üzerinde sürekli olarak enerji geçiren bir malzemeyi seçerken kontak geçiş direnci yüksek ürünler kullanma riskini göze almak sıkıntılı sonuçlar doğurabilecek bir tercihe dönüşebilir.
 
 

►İlginizi Çekebilir:Tip 1+2 ve Tip 2 Parafudr Arasındaki Fark Nedir? |OBO Bettermann


"VDE, UL, ÖVE GİBİ ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ BULUNAN SERTİFİKALARLA POLİAMİDE GİBİ YÜKSEK MEKANİK MUKAVEMET İÇEREN DIŞ KILIFIYLA 950 DERECE ISIYA DAYANABİLEN OBO BETTERMAN BUAT İÇİ KLEMENS MALZEMELERİ UYGULAMA KALİTENİZİ PEKİŞTİRMESİ AÇISINDAN EN UYGUN ÜRÜNLERDEN BİRİ OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR."

EN Avrupa standartlarına göre üretilmiş ve uluslararası laboratuvarlar tarafından sertifikalandırılmış ürünler kullanmak uygulama kalitenizin pekişmesi ve enerjiyi taşımak için seçtiğiniz nitelikli ürünleri taçlandırma anlamına gelecektir. Enerjiyi taşıma noktasında gösterilen haklı özeni ya da kontrol panellerinde, tüm besleme noktalarının enerjiyi ulaştırması düşünülen aygıtlara verilen önemi bağlantı noktalarına da göstermek onlarca seçimi daha anlamlı hale getirecektir.

 

Neden OBO Bettermann Buat Klemensleri?


VDE, UL, ÖVE gibi uluslar arası geçerliliği bulunan sertifikalarla poliamide gibi yüksek mekanik mukavemet içeren dış kılıfıyla 950 derece ısıya dayanabilen OBO Betterman buat içi klemens malzemeleri uygulama kalitenizi pekiştirmesi açısından en uygun ürünlerden biri olarak hizmet vermektedir.

Buat içi klemensin giderek yaygınlaşması, bu malzemeyle ilgili ihtiyaçları gözle görülür bir seviyede arttırmıştır. Artık neredeyse tüm elektriksel bağlantıların buat içi klemensle yapılmak istenmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalınmaktadır.

 

►İlginizi Çekebilir:OBO Rakorun Farkları |OBO Bettermann


Genellikle 1,5 mm² ve 2,5 mm² ölçülerinde kabloların birbirine çoklu bağlantısının yapılması için kullanımına başlanan bu malzemeden bugün çok telli iletkenlerde de faydalanılmak istenmektedir. Bu sebeple OBO Bettermann, standart buat içi klemensin yanı sıra NYAF kablolarda da rahatlıkla kullanılabilecek kilitli bir mekanizmaya sahip yeni bir ürünle kullanıcıya farklı seçenekler sunuyor. Buat içi klemenslerimiz ürün grubunda şeffaf ürünler vermeyi tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi bağlantının niteliğini gözle görülebilir kılmak ve oluşabilecek bir aksaklığı oluşmadan önleme şansı bulmaktır.

"PİYASADA TIRNAKLI KLEMENS OLARAK DA ADLANDIRILAN BU YENİ ÜRÜNDE STANDART ÜRÜNÜN TÜM TEKNİK ÜSTÜNLÜKLERİNİN YANI SIRA KİLİTLİ MEKANİZMASI YARDIMIYLA KONTAK GEÇİŞ ELEMANININ DİRENÇ SEVİYESİNİ KİLİTLİ MEKANİZMA YARDIMIYLA KONTROL ALTINDA TUTMAKTADIR."


Kaynak:


 
 
Reninnaz Demir Reninnaz Demir Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar