elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bir Gökyüzü Ajanı |
FlightRadar24

Havacılığa ilgi duyan herkes, gökyüzünde neler konuşulduğunu, pilotlar arasında neler olup bittiğini merak eder. Kokpit konuşmaları veya pilotların kule ile temasları bunlardan biridir. Peki bunları nereden nasıl öğrenebilirim? Sorunun cevabı için buyurun yazımıza.A- A+
13.07.2013 tarihli yazı 14136 kez okunmuştur.
Siteyi kullanmaya başlamak çok kolay. Sizden herhangi bir üyelik ya da kişisel bilgi talep edilmiyor. Tamamen ücretsiz olan flightradar24.coma tıklamanız ve siteye giriş yapmanız yeterli. Siteye girdikten sonra sizi genel bir harita ve fonksiyonel bir ekran karşılıyor. Ekrandaki simgeler vasıtasıyla gösterilen alanlarda seçimlerinizi yapıp, hangi uçak nereye gidiyor, kokpit içinde neler konuşuluyor, ne zaman yola çıkılmış ve tahmini varış süresi gibi birçok bilgi hakkında detaylı bilgi alabiliyorsunuz.
 

1-Opsiyonel Ayar Menüsü: 
“Opsiyonel Ayarlar” menüsü sayesinde size sunulan seçeneklerle isterseniz o anki FAA güncel trafik durumundan, havalimanlarındaki genel durumun gösterilmesine, havada bulunan uçakların anlık güncel hız/irtifa/uçuş numarası bilgilerinden, yerde olan ve henüz havalanmamış uçakların durumuna kadar geniş bir yelpazede bilgi seçeneği kullanıcıya sunuyor. Hangi bilgilerin ana ekranda gösterip gösterilmeyeceği tamamen kullanıcın insiyatifine sunulmuş. Size sunulan seçenekleri aktif duruma getirerek farklı ve çeşitli bilgileri ana ekranda uçağınızı takip ederken rahatlıkla görebiliyorsunuz.
 

2- Dünyanın herhangi bir noktasına ya da özel bir havalimanına direk yönlendirme motoru:

Sol üst köşeye konumlandırılan “Arama motoru” seçeneği sayesinde, dünyada istediğiniz bir uçuş noktasına yönlenebilir, oradaki hava olaylarını ve çevredeki telsiz konuşmalarını - hava aracı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yine bu seçenek sayesinde uçağınızın rotasını görüp, favorilerinize ekleyip, başka uçakları takip etmeye başlayabilirsiniz.
 

3- Ayrıntılı uçuş bilgisi:

“Planes” seçeneği sayesinde o an seferde olan binlerce uçak hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Hangi havayolu şirketine ait olduğu, sefer sayısı, uçağın modeli, şuan hangi uluslararası radarın sınırında olduğunu ve uluslararası onay kodu dahil bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
 
 
Günümüzde gitgide artan havacılık merakı ve gelişmeleriyle birlikte, flightradar24.com   havacılık sektörüne gönül veren ve hobi edinen bir çok kullanıcın vazgeçilmez seçeneklerinden biri olacak gibi görünüyor. Hali hazırda yüzbinlerce kullanıcısı olan site, güncelleme ve yeni eklenen özellikleriyle birlikte geniş kitlelere gökyüzünün derin olanaklarını sunmakla kalmıyor, bizleri bizzat gökyüzüne çıkarıp uçaklara dokunma fırsatı veriyor.
 
                                                                               
 
Resimler ve Kaynak:
 
İbrahim Kuşçu İbrahim Kuşçu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar