elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Metin Korumalı Recorder Kalem

Tuttuğunuz notların güvenli olarak depolanmasını mı istiyorsunuz? Ya da toplantıya girerken önemli bir notunuzu evde unuttuğunuzu mu fark ettiniz? Tüm bu sorunlara tek bir kalemde çözüm bulun: Recorder kalem!A- A+
12.09.2013 tarihli yazı 8917 kez okunmuştur.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ofiste kullanılan yardımcı eşyaların işlevleri arttı. Bir çok firma üst düzey teknolojilerin yanında, hız ve zaman kazanmak adına bir çok arge odaklı hizmeti bünyelerinde kullanmayı tercih ediyor. Son günlerde trend haline gelen teknolojik ofis araçlarından bir yenisi de japon firmasının ürettiği “recorder kalem”. Gelin bu teknolojiye birlikte göz atalım.

Kalem standart bir kalemin yaptığı tüm işlevleri yapabiliyor. Ekstra olarak üzerinde bulunan “Bluetooth” ve “Usb Disk” seçenekleriyle yazdığınız metni kaybetseniz ya da biryerlerde unutsanız bile, o metne anında ulaşma imkanı sunuyor.

Kalemin uç kısmında bulunan “Lazer okuyucu” yazdığınız metni saniyenin onda biri süre içerisinde tarayıp, aldığı görüntüleri  kalemin orta bölümünde bulunan mekanizmaya gönderiyor. Burada yer alan nano elektroçipler vasıtasıyla anlamlandırılan ve bir arada toplanan yazılar, birleştirilip gövde segmentinde depolanıyor.

 
 

 

Daha sonra tek bir tuşla bluetooth vasıtasıyla bilgisayarınız ya da telefonunuz ile eşleşip, yazdığınız yazıları arzu ettiğiniz akıllı cihazlarda anında depolamayı sağlıyor. Aynı zamanda bu yazılar üst kısmında bulunan “usb bellek içerisinde” depolanıyor. Bu sayede kayıp ya da unutkanlık durumlarında telaş yapma faslı minumuma indiriliyor.
 
 
KAYNAK:

GeekWeek

 
İbrahim Kuşçu İbrahim Kuşçu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.