elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sony’nin 2020 Bilgisayar Konsepti |
Nextep!

Sony fütüristik tasarımlarından birine daha imza attı. Hiromi Kiriki imzası taşıyan Nextep Computer, “Gelecekte bizi nasıl teknolojik cihazlar bekliyor?” sorusunun cevabını şimdiden gözler önüne seriyor.A- A+
20.10.2013 tarihli yazı 12227 kez okunmuştur.
Akıllı telefonlar, incelen ve hızlanan dizüstü bilgisayarlar, retina tabletler derken teknolojik cihazlar artık yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Peki ya 10 yıl sonra? Aynı ürünleri kullanmaya devam mı edeceğiz? Sektörün öncü devlerinden Sony, sizler için bu soruya cevap veriyor: Nextep Computer!
Bileklik şeklinde tasarlanan Nextep, sahip olduğumuz birçok teknolojik cihazın aksine taşıma ve yer konsunda bize yardımcı olacak gibi gözüküyor. Bir saat inceliğinde ve şıklığında tasarlanan Nextep,  dokunmatik esnek OLED ekranı sayesinde küçük dokunuşlarla birçok farklı özelliğini aktifleştirebilen küçük bir bilgisayar.

Ekran için holografik projektör ve çek-bırak klavye paneli olan Nextep, kullanıcılarına dokunmatik ekran seçeneğinin yanında pratiklik ve hız sunuyor. Konseptin ekranındaki hızlı “sosyal ağ” ulaş butonları, bir çok kullanıcı tarafından sevilecek gibi görünüyor. Cihazınızı harici projektör olarak kullanabileceğiniz gibi, ekranın OLED özelliği sayesinde klavye ve hologramlar üzerinde istediğiniz renk seçeneğini seçebiliyorsunuz. Diğer tasarımların aksine Nextep, ileri teknolojik özelliklerinin yanında kullanıcı odaklı bir tasarım seçeneği sunuyor.

Çok değil, belki 7-8 yıl sonra raflarda yerini alacak bu geleceğin ürünü şimdiden birçok kullanıcı tarafından merakla takip ediliyor. Kim bilir? Belki çok yakın bir gelecekte bu ürünü raflarda görüyor ve kullanıyor olacağız.


Kaynak:


► Sony
İbrahim Kuşçu İbrahim Kuşçu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.