elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savunma Sanayisinin Geldiği Son Nokta |
Zırhlı Araçlar

Devlet liderlerinin nasıl korunduğunu yada araçlarında ne tip teknolojiler bulunduğunu merak ediyor musunuz? Yanıtınız evetse, gelin savunma sanayisinin geldiği son nokta olan zırhlı araçları ve içlerinde en dikkat çekicilerden biri olan ABD Başkanı Barack Obama'nın aracı “süper cadillac”ı yakından inceleyelim.A- A+
25.07.2013 tarihli yazı 21316 kez okunmuştur.
Savunma sanayi dendiğinde aklımıza sınırlara yerleştirilen füzelerden, statik konumlandırılmış radar sistemlerine kadar geniş yelpazede bir çok teknoloji ve koruma sistemleri gelmektedir. Birleşik Devletleri Başkanı Obama'nın zırhlı aracında bu sistemlerden eksik olanı bulmanız mümkün değil. Radarlardan, ince elektronik koruma sistemlerine kadar birçok son teknoloji savunma sistemlerini içerisinde bulunduran bu süper araç, şimdiden savunma sanayi kuruluşların medahi iftiharı. Gelin bu süper aracı birlikte yakından inceleyelim.  


Aracın genel özellikleri;

►         Fiyat: 450,000 Amerikan Doları
►         Uzunluk:  18 ft
►         Yükseklik: 5 ft 10in
►         Motor:  6.5 litre Dizel
►         Maksimum hız:  60 mph
►         0 – 60 mhp: 15 saniye
►         Yakıt Tüketimi: 8 kilometrede 1 galon

 
                                            
                                ► İlginizi Çekebilir: 

 


Gövde,  ekstra sağlamlaştırılmış çelik, alüminyum, titanyum ve kırılma önlemesi için seramikten yapılma. Bir aracın kusursuzluğu için sahip olabileceği tüm bileşenlere sahip.

Aracın sürücüsü, CIA tarafından özel eğitilmiş, komple bir ajan. En yüksek manevra kabiliyetleri üzerine yetiştirilmiş ve en kötü durumlar için azami şartlar konusunda tecrübelendirilmiş.

Gece görüş kamerası, farlarla birlikte sürücüye optimum görüş açısını kazandırmak için ideal şartlar ayarlar.

Sürücü camı, güçlendirilmiş, sert mermilere bile dayanıklı yapıda. Ekranda 3 inçlik bir bölme sürücünün gizli servis ve ajanlarla fark edilmeden konuşmasını sağlıyor.
 


► İlginizi Çekebilir: Yakıt tankı, özel zırhla güçlendirilmiş. Özel bir tasarıma sahip patlama ve darbelere karşı patlama önleyici koruma sistemlerine sahip

Araba Bagajı, oksijen tüpü ve yanmaya karşı özel bir sistem bulunduruyor.

Lastikler, karbon kökenli çok hafif bir madde olan ve sağlam liflerden oluşan kevlardan yapılma. Lastikler patlasa yada saldırı anında herhangi bir darbe alsa bile rahatlıkla

Arka koltuklar, cam bölme içinde 4 yolcu taşıyabilecek kapasitede. Camlar normal koltuk yapısına göre daha geniş ve içerisinde acil durum butonu bulundurmakta.

Şase, 5inclik çelik kaplama ile güçlendirilmiş. Arabanın altında herhangi bir bomba bile patlasa şase bunu rahatlıkla kaldırabilecek güce ve tasarıma sahip.
 


Kaynak:  

theliepolitic
İbrahim Kuşçu İbrahim Kuşçu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.