elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Facebook Hediye Kartı

Facebook'da bulunan uygulamalarda,oyunlarda premium özellikler alabilmek için kullandığımız Facebook Gift Card,artık giyim mağazalarında,teknoloji marketlerinde ve kafelerde kullanılabilen ön ödemeli kart haline getirildi.A- A+
04.02.2013 tarihli yazı 13363 kez okunmuştur.
Facebook Gift Card yani ‘Facebook Hediye Kart’; bildiğimiz ön ödemeli hediye kartının Facebook versiyonu.Ama bu kart,sosyal ağ üzerinden değil;kime hediye ettiyseniz onun adresine postlanıyor.Ne kadarlık hediye etmişseniz o kadar kullanılabiliyor.Tabi ki sonradan bu karta, yükleme yapabiliyorsunuz.Hediye yolladığınız kişinin önceden alınmış Facebook Gift Card'ı varsa aynı karta yükleme yapılıyor.Facebook Card sahipleri de bu ön ödemeli kartları, belirtilen mağazalarda dilediği gibi harcayabilecek.Başlangıçta sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanımına başlanacak olan Facebook Gift Card, ilk etapta Jamba Juice, Olive Garden, Sephora ve Target  mağazalarında kullanılabilecek.
 
Kartın bir diğer özelliği; kartta bulunan hediye parayı tek bir yerde harcamanız gerekmiyor.Örneğin; hediye kartınızda 50$'ınız var;15$'ı ile bir müzik çalar alabilir,10$'ı ile kahve alabiliyorsunuz.Karttaki bakiyenin son kullanma tarihi bulunmuyor.’Facebook Hediye Kartı’ nın kolaylığı burada ön plana çıkıyor.Şöyle ki;Siz bir arkadaşınıza herhangi bir mağazadan hediye kartı aldığınız zaman,kart sadece kartı aldığınız mağazada kullanılabiliyor,ama Facebook hediye kartında şimdilik az şeçenek olsa da,arkadaşınız harcayabileceği bir kaç farklı konseptte mağazalar bulunuyor.
 
Nasıl hediye ediliyor?

Arkadaşınıza Facebook üzerinden bir Facebook Gift Card hediye ettiğinizde, Facebook’ta ona bir bildirim gidiyor. Arkadaşınız bildirimi gördükten sonra, adresinizi onaylıyor ve Facebook Hediye Kart’ı, birkaç gün içinde posta ile kendisine iletiliyor. Daha sonra hediyeyi alan kişi bu hediye kartını dilediği gibi kullanabiliyor.

Facebook kartınızın bakiyesini de, mobil ya da web sürümü üzerinden hesap ayarlarınızdan takip edebiliyor olacaksınız. Hizmet şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri için olsa da, yakın gelecekte diğer ülkelerde de yavaş yavaş aktif olmaya başlayacaktır.


 
Kaynaklar: Facebook Gift Card
 
   


 
Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.