elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Pelsan Aydınlatma
"Bir Armatürün Üretim Hikayesi"

Pelsan Aydınlatma "Bir Armatürün Üretim Hikayesi" Seminerini Kocaeli Üniversitesinde gerçekleştirirken, seminere öğrencilerin ilgisi büyüktü.A- A+
20.03.2013 tarihli yazı 9949 kez okunmuştur.

Pelsan Aydınlatma Hakkında;

"Pelsan Aydınlatma M.Reşit Göğüş tarafindan 1982 yılında İstanbul'da kuruldu. Üretim, ihracat ve istihdam rakamları ile aydınlatma sektöründe en büyük yerli firmadır.

25000m2 kapalı alanda aydınlatma armatür ve ekipmanlari üretimini 450 kisilik kadrosu ile gerçeklestirmektedir. Türkiye'de 60 ilde bayi ağı, 63 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Zincir mağazalar, Tedaş ve proje kanalı ile ürünlerini müşterilerine ulaştırmakta ve Türkiye ekonomisine katkida bulunmaktadir."


"Bir Armatürünü Üretim Hikayesi" sunumu Pelsan Aydınlatma ekibi tarafından Kocaeli Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Sunuma;
  • Genel Müdür Yardımcıları; Yiğit Göğüş ve Yurdem Göğüş Çorumlu,
  • Üretim Müdürü; Muammer Kavak,
  • Ürün Kategori Sorumluları; Mehmet Demirel ve Tuğçe Gözel katıldı.

Sunumda Ar-Ge aşamaları, ürün tasarlanması, testler ve üretim gibi konular ele alındı. Bir armatürün fikir aşamasından kullanım aşamasına nasıl geldiğine dair bilgi verildi. Pelsan'ın geleceğinden bahsedildi. 63 ülkeye ürün ihraç eden Pelsan'ın 2015 Yılında Türkiye'nin ilk 500 şirketinden biri olma hedefleri anlatıldı. Aydınlatma sektörünün devi Pelsan'ın bu aşamaya nasıl geldiği, sektörde ve üniversitelerde yaptığı ataklar belirtildi.

Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında 30 Eylül 2013 tarihinde tamamlanmak üzere Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bünyesine Aydınlatma Laboratuvarı kurma sözü verildi.

Başta Elektrik Mühendisliği öğrencileri olmak üzere sunuma çok sayıda öğrenci katıldı. Program sonunda Yurdem Hanıma Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Bekir Çakır tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

 
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.