elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İngilizcenizi Geliştirecek En iyi 7 Mobil Uygulama

Küreselleşen dünyada artık mühendislikte küresel boyutta yaşanıyor. İngilizce'yi kullanma yetisi artık bir mühendis için vazgeçilmez bir özellik. Peki İngilizce'mizi geliştirmek için teknolojiyi en iyi nasıl kullanabiliriz? Sizler için İngilizce pratiği sunan en iyi 7 mobil uygulamayı araştırdık.A- A+
23.09.2013 tarihli yazı 421826 kez okunmuştur.
Büyüklerimizin cevabıyla başlayalım yazımıza: “Bizim şimdiki gibi ne bilgisayarımız ne internetimiz vardı. Bizim zamanımızda İngilizce kasetler vardı. Onları her gün dinleyerek İngilizcemi ilerlettik” derlerdi. İşte bu ipucundan yola çıkarak derlediğimiz uygulamaları mühendis adayı ve İngilizce öğrenmek isteyen herkesin yazımızı okumasını öneriyoruz. Sizde İngilizcenize yeni kelimeler katmak ve İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız uygulamaları denemenizi tavsiye ederiz.
 
Big City Small World Podcast


 
4 hikaye oluşan 12 şer bölümden oluşan hikayeler yaklaşık 2,5 dakikadır. Telaffuz gayet güzel ve anlaşılır, hikayeler ise sizi sıkmayacak şekilde. Ayrıca hikayelerle birlikte karikatür olarakta kısa olaylar verilmiş. Hem dinleyip hem de takip edebilirsiniz. Kelime çeşitliliği de oldukça zengin olan uygulamayı otobüste, evde ve hatta yolda yürürken bile kullanabilirsiniz. Bu sayede İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Özellikle seviyesinin yüksek olmadığının düşünenler için daha faydalı olabilecek bir uygulama.

Android   iPhone 

 
LearnEnglish Podcast

 
Uygulamada 3 hikaye ve toplamda 40 bölüm var. Her bir bölüm yaklaşık 20dk sürmekte. Hem dinleyip hem de takip edebileceğiniz bir bölüm. Kelimeler ve gramer açısında üst seviye bir uygulama diyebiliriz. Kelime açısından oldukça zengin. Telaffuz gayet açık ve anlaşılır. Ayrıca her bölümün sonunda test sorularıyla o bölüm hakkında sorular soruluyor.

Android   iPhone 
 
Learn English – Voxy


 
1 dakikanızı almayacak üye kaydıyla kendinizi çok güzel İngilizce dünyasının içinde bulacaksınız. Üye olduktan sonra seviye testi yapıyor, öylesine bir test değil güzel bilginizi ölçebilecek bir testle seviyenizi belirliyor. Daha sonra gerek boşluk doldurma gerek dinleme gerekse resimli bölümleri gerçekten İngilizce öğrenmenize büyük fayda sağlayacak düzeyde.

Android   iPhone 

How to Speak Real English


 
Video dersleri gerekse kelime bilginizi geliştirecek yazıları çok eğitici olmuş. Ayrıca dinlediğini anlama ve okuduğunu anlama konusunda yani reading ve writing dediğimiz konularda kendinizi geliştirmeye çok yardımcı olacak bir uygulama.

Android   iPhone 

Fluent English


 
İçinde bulunan hikayeleri hem dinleyin hem takip edin. Ayrıca uygulamanın size sunduğu en önemli avantaj bilmediğiniz kelimelerin üstüne basarak hemen Türkçe karşılığını görebilmeniz ve kaldığınız yerden hikayeye devam edebilmeniz. Bu avantajı uygulamayı öne çıkarıyor. 

Android   Resmi iPhone uygulaması yoktur.

Tureng Sözlük


 
 
Bilmediğiniz kelime ve kelime gruplarında size çok yardımcı olacak bir sözlük uygulamasıdır. Sadece günlük hayatta kullandığınız kelimeler değil, iş dünyası, mühendislik, dış ticaret gibi alanlardada 3 milyondan fazla terim bulunduran bir sözlüktür. Ayrıca ses ile kelime tanımala özelliği uygulamayı öne çıkaran özelliklerden birtanesi.

Android   iPhone

TED
 

 
 
Bu uygulama aslında ingilizce öğretmen için yapılmamıştır. Ama bundan çok daha iyi şekilde faydalanabiliriz. Uygulama sayesinde hergün yeni eklenen güncel  ingilizce videolar izleyebilirsiniz. Üstelik birçok alt yazı seçeneği ile birlikte. Bu sayede bize ingilizce öğrenmek için tavsiyede bulundukları "yabancı film izle" önerisi yerine burdan kısa ve ilgimizi çekecek ayrıca güncel birçok videoyu otobüste giderken bile indirebiliriz. Mobil interneti olmayanlar uygulama sayesinde videoları evlerinde telefonlarına indirebilir ve istediği yerde internete ihtiyaç olmadan izleyebilir. Farklı aksanlarda ingilizce konuşmalar ve görüntününde HD ye yakın olması, uygulumanın önem çıkmasını sağlıyor. Unutmadan, teknolojiden bilgisayara, enerjiden modaya kadar 100 e yakın kategoride videolar izleyebilirsiniz.

Android   iPhone

 
Engin Gülgör Engin Gülgör Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.