elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünyaca Ünlü Eğitimcilerden Ücretsiz Online Eğitim Fırsatı

Dünyaca ünlü üniversitelerin, dünyaca ünlü eğitimcilerinden ücretsiz Türkçe ders almak ister misiniz ? Hem de ders sonunda dünya çapında geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olabilirsiniz. Koç Üniversitesi ve Coursera işbilirliği ile dünyaca ünlü eğitimciler ayağınıza geliyor. Detaylar haberimizin devamındaA- A+
13.09.2013 tarihli yazı 15300 kez okunmuştur.
Dünya çapınca online eğitim platformu olan Coursera ve Koç Üniversitesi iş birliği gerçekleştirdi. Koç Üniversitesinin attığı bu büyük adım ile Coursera platformuna ücretsiz üye olan öğrenciler dünyaca ünlü eğitimciler tarafından verilen derslere Türkçe desteği ile ücretsiz olarak ulaşabilecek. 

Youtube'un öğretici versiyonu olarak tanımlanan Coursera eğitim platformunda, öğrenciler istedikleri dersi takip ederek güncel dil desteği hakkındaki gelişmeleri takip edebilirler. Koç Üniversitesinin üye olduğu bu platformda, Koç Üniversitesi Doktora öğrencileri tarafından Türkçeye çevrilen 3 ders yayına girdi. 
 


Pennsylvania Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Kevin Werbac'ın "Gamification", Stanford Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Scott Klemmer'ın  " Human Computer Interaction" ve Wesleyan Üniversitesi Öğretim Üyesi Scott Higgins'in  "Hollywood Historical Film" başlıklı ders videoları Türkçe altyazılı olarak ücretsiz online eğitim platformu Coursera'da yayınlanıyor. 

Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Andrew Dg ve Daphne Koller tarafından geliştirilen platformda, Avrupa ve Amerikada önde gelen okulların eğitimcileri ücretsiz ders videoları paylaşıyor. Küresel ortaklık kapsamında başlıkları belirlenen dersler Rusça, Türkçe, Portekizce, Arapça, Japonca başta olmak üzere çeşitli dillere çevriliyor.

Mühendislik, Tıp, Biyoloji, Matematik, Beşeri Bilimler, Fizik, İşletme gibi alanlarda ders içeriklerine sahip olan eğitim platformunda derslerin düzenli takip edilmesi halinde öğrencilere sertifika gönderiliyor.

Gönderilen bu sertifikayı küçümsememek gerekiyor zira Coursera'nın anlaşmalı olduğu üniversitelerde eğitim görmeniz halinde bu sertifikalarla almış olduğunuz dersleri belgeleyip ders saydırma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kaynak

sosyalmedya.co
►Coursera

 
 
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.