elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mersin Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu

3 Bin Dolar maaş verileceği haberi ile sadece 2 günde binden fazla başvuru yapılan Akkuyu Nükleer Santrali gerçekten işe alım gerçekleştiriyor mu? Akkuyu Nükleer Santrali için iş başvurusu nereden yapılabilir? Detaylar haberimizin devamında.A- A+
20.09.2013 tarihli yazı 50242 kez okunmuştur.
Türkiye'nin ilk nükleer santrali olma özelliğine sahip Mersin Akkuyu Nükleer Santralinde çalışanlara ortalama 3 Bin Dolar maaş verileceği haberleri üzerine firmaya binlerce iş başvurusu geldi.

Edinilen bilgilere göre 16 Eylül ve bunu takip eden iki gün boyunca 1000'den fazla başvuru yapılan firmaya başta Türkiye ve KKTC olmak üzere Amerika, Kazakistan, Rusya, Belçika,  Suriye, Kolombiya ve daha birçok ülkeden ve Türkiye de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlardan CV gönderildi. 
 

Başvuru yapanlar arasında hala ENKA, Türk Telekom, Aksa Enerji gibi büyük firmalarda aktif olarak çalışan kişilerde bulunuyor. Başvuranların %3'ü ilkokul, %14'ü lise, %37'si önlisans, %40'ı lisans ve %6'sı da yüksek lisans eğitimine sahip.

Peki Nasıl Başvurabilirim ?

Bunların haricinde belki de en çok merak edilen kısım başvuruların nasıl yapıldığı ve gerçekten işe alımların başlayıp başlamadığı. Firma ile yaptığımız görüşmede aktif bir işe alım çalışması yürütülmediği ancak isteyen kişilerin CV'lerini gönderebilecekleri ve bu bilgilerin CV havuzuna alınarak ileride değerlendirileceği belirtildi. Siz de Akkuyu Nükleer Santralinde çalışmak istiyorsanız hr@akkunpp.com mail adresine özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.
 

Ayrıca firmanın sitesinde yer alan "Proje Hakkında" kısmından "Kariyer" seçeneği ile açılan pozisyonlar ve aranan nitelikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Kaynak

►akkunpp.com
 
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.