elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Muhteşem Çocuklar |
7 İnanılmaz Buluş

Yaşları 13-19 arası değişen genç bilim insanları, dünyanın seyrini değiştirebilecek projelere imza atıyor. Dünyanın kötü gidişatına, kaybolan doğaya uygun projeler geliştiren bu çocuklar hakkındaki detaylar haberimizin devamında.A- A+
24.07.2013 tarihli yazı 19588 kez okunmuştur.
Doğaya verdiğimiz zararlar, düşünmeden harcadığımız doğal kaynaklar, günden güne yok olan doğal yaşam. Evet bunlar gelecek nesillere mirasımız. Bu durumun farkında olan genç bilim severler, geleceklerini kurtarmak için bilim-kurgu filmlerinden görmeye alışık olduğumuz sistemler geliştiriyor.
 

Hemen hergün çeşitli ülkelerde, çeşitli yörelerde yeni icatlar, bugüne kadar insanoğlunun aklına gelmeyen projeler üreten gençlerin haberini duyup okuyoruz. Bu yazımızda ise dünya çapındaki en iyi 7 buluş hakkında bilgi vereceğiz.

Yakıtsız uçan uzay araçlarından biyoplastiğe, idrarla çalışan jeneratörlerden biyobenzetim güneş enerji sistemlerine tamamı genç bilim severler tarafından geliştirilen bu projeler; doğal yaşamı, doğal kaynakları korumaya ve dünyayı tekrardan yaşanabilir bir hale getirmeye yönelik. 

Yaşları 13-19 arası değişen genç bilim insanlarının projelerine aşağıdaki fotogaleriden ulaşabilirsiniz.

 
Kaynak

►inhabitat.com
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.