elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yüzen Hapishane Tüm Anakaranın Elektriğini Üretecek

Burası bir hapishane ancak sıradan bir hapishane değil. Hükümlülere ev sahipliği yapacak olan bu bina kendi enerjisini üretebileceği gibi, pek çok ev için de enerji kaynağı olacak.A- A+
09.06.2013 tarihli yazı 12107 kez okunmuştur.
Dr. Margot Krasojevic tarafından tasarlanan bu fütüristik yapı, deniz üzerinde yüzüyor.  ” Hidroelektrik Şelale Cezaevi” adı verilen tasarım hayata geçirildiğinde kendi enerjisinin tamamını karşılayabildiği gibi anakaradaki evler için de fazla enerji üretimi gerçekleştirecek.
 

Dr. Margot Krasojevic bu distopik görünümlü çalışma için yıllarını vermiş. Pasifik Okyanusu'nda Kanada kıyı şeridi yakınlarında, deniz seviyesinden 50 m yükseklikte, 12,000 m3’ lük bir alana kurulması planlanan bu hapishane, fazla enerji için okyanustan deniz suyu pompalayan bir sistemle inşa edilecek.
 
►İlginizi Çekebilir: Yüzen Solar AdalarYüksek elektrik talebi sırasında, aşağıdaki yüzen türbinler üzerine akan deniz suyu püskürtme uçlarına gönderilecek ve üretilen elektrik sualtı kabloları ile anakaraya aktarılacak.
 

Dr. Krasojevic'e göre, binanın karbon fiber malzeme ile kaplanacağı bu sistem kendine yetecek gücü üretmenin yanı sıra, yaklaşık 2.000 eve yetebilecek, 3.2 MW’lık elektrik üretebilecek.
 


 

Kaynak


►Gizmag

Selin Anaer Selin Anaer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.