elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Invelox Teknolojisi İle %600 Daha Fazla Rüzgar Enerjisi

Bir rüzgar enerjisi şirketi olan SheerWind, Invelox rüzgar enerjisi üretim teknolojisi ile türbin kuleleri monte ederek geleneksel rüzgar türbinleri tarafından üretilen enerji miktarını altı katına çıkarmanın mümkün olduğunu iddia ediyor.A- A+
25.05.2013 tarihli yazı 11047 kez okunmuştur.
Minnesota, ABD’de bir rüzgar enerjisi şirketi olan SheerWind, Invelox rüzgar enerjisi üretim teknolojisi ile gerçekleştirdiği testlerin sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu teknoloji ile türbin kuleleri monte ederek geleneksel rüzgar türbinleri tarafından üretilen enerji miktarını altı katına çıkarmanın mümkün olduğunu iddia ediyor.  Invelox ile rüzgar enerjisi üretim maliyetlerinin ayrıca, doğal gaz ve hidroelektrik maliyetleri ile yarışabilecek düzeyde olduğu öngörülüyor.
 

En küçük bir esintide bile rüzgarı yakalamayı başaran Invelox teknolojisi, rüzgar enerjisini yakalamak için yüksek rüzgar hızlarına ihtiyaç duyan türbinlere ciddi bir rakip oluşturuyor.
 

►Rüzgar Enerjisi Teknolojisinin Seyrini Değiştiren Birbirinden İlginç Rüzgar Türbini Tasarımlarını Görmek İçin Tıklaynız

 

Ortaya çıkan kinetik enerji, zemin seviyesinde jeneratör sürücüsü olarak görev yapacak. SheerWind’e göre, kulenin tepesinde hava akımı oluşturarak, daha küçük türbin kanatları ile daha fazla güç üretmek mümkün.
 

► Fazla Rüzgar Enerjisini Depolamak İçin Farklı Çözüm Yöntemlerlerini Görmek İçin Tıklayınız


SheerWind’e göre bu teknoloji 1 mph’in altındaki rüzgar hızlarında dahi sorunsuz olarak çalışabiliyor. Bunun yanı sıra, Invelox sisteminin kurulum maliyeti, kw başına 750 amerikan dolarınının altında. Sistemi işletme maliyetlerinin de geleneksel rüzgar türbinlerinin maliyetlerinden daha düşük olduğu savunuluyor.
 

Invelox teknolojisi ile, birden çok türbin kulesi için gereken enerjinin aynı jeneratörden sağlanmasına olanak tanıyacak bir ağ oluşturulmuş. Sistemin 2014’te hayata geçirilmesi planlanıyor.


Kaynak:
gizmag

Selin Anaer Selin Anaer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.