elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Coca-Cola'dan Dünyanın İlk Çok Programlı Robot Barmeni

Coca-Cola ve Recardi Rum ile olan işbirliği çerçevesinde, dünyanın ilk çok kontrollü robotik barı olarak geliştirilen ve android telefonlarınızla sipariş verebileceğiniz bu içecek karıştırma sistemi, San Francisco Google I / O yıllık geliştirici konferansında tanıtıldı.A- A+
22.05.2013 tarihli yazı 9833 kez okunmuştur.
Robot barmenler yeni değil ancak çok programlı olanı dünyada bir ilk. MIT Şehir Laboratuvarı’nın Coca-Cola ve Recardi Rum ile olan işbirliği çerçevesinde geliştirilen ve “Makr Shakr” adını alan bu içecek otomatları pek çok içeceği aynı anda hazırlayıp, damak tadınıza şenlik yaratacak kokteyller hazırlayabiliyorlar.
 

Dünyanın ilk çok kontrollü robotik barı olarak geliştirilen bu içecek karıştırma sistemi ilk kez San Francisco Google I / O yıllık geliştirici konferansında tanıtıldı. Makr Shakr, içecek karıştırma ünitesi ve konveyör bantlarından oluşan bir sistem.

► Geçtiğimiz Yılın En İyi Robotlarına Göz Atmak İster Misiniz?  
2012 Yılının En İyi 10 Robotu

 

Asıl şaşırtıcı kısmı ise, bu robot barmenlerin aynı zamanda sosyal bir sistem oluşu. Kullanıcılar bir akıllı telefon uygulamasıyla içeceklerini seçebilecekler ancak burada kastedilen sadece hazırlanmış olan bir listeden yapılabilecek bir seçim değil. Makr Shakr Coca Cola'nın Freestyle içecek otomatları teknolojisini kullanıyor.
 

Uygulamayı kullanarak kokteylinize eklenmesini istediğiniz alkollü alkolsüz içecekleri belirleyebiliyorsunuz; robotlar özel tasarlanmış manipülatörleri kullanarak kokteylinizi hazırlıyorlar.
 

 Kaynak:

gizmag

Selin Anaer Selin Anaer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.