elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sony, PlayStation 4'ü Tanıttı

Sony, merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 4’ü Türkiye saatiyle 01:00’da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı.A- A+
21.02.2013 tarihli yazı 9226 kez okunmuştur.
 

Etkinlikte ilk olarak, Sony Computer Entertainment International’ın patronu Andrew House konuştu. House konuşmasına “ Bugün PlayStation ekosistemini donanımsal ve yazılımsal olarak güçlendirdiğimizi size göstereceğiz.Bununla gerçekten sihirli deneyimler meydana getirdik.” Sözleriyle başladı.

Mobil oyunculukta yapılan PS Vita devriminden söz eden House, “ Sahip olduğu donanım o kadar güçlü ki, elinizde tuttuğunuz cihaz PlayStation 3’e çok yakın bir deneyim sunabiliyor.PS Vita platformunu sürekli olarak güçlendirmeye devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.
House’dan sonra sahneye gelen Mark Cerny ise ;

“PlayStation 3 çıktığından beri birçok yeni tür cihazın ortaya çıktığını gördük. Yeni platformda oyuncuyu oyundan ayıran hiçbir unsur bulunmayacak, akıcı bir bağlantı sağlamak için çok çalıştık.” diyor.

PlayStation 4’de PC benzeri bir mimari kullanılmış.Ayrıca cihazda 8 GB bellek, AMD’nin x86 tabanlı bir işlemcisi ve devasa bir sabit disk olacağı belirtildi.PS 4 , GDDR5 bellek kullanıyor,  tipik olarak uç nokta grafik kartlarına özel bir bellek, grafik işlemcisi olarak da 170 GBps’lik bir GPU kullanılacağı belirtildi.

PlayStation 4‘ün sosyallik anlayışı sayesinde arkadaşlarınızın oyunlarına bağlanıp bir konuşma penceresi açabilecek, kameradan oyun oynayan arkadaşınızı izleyebilecek ve hatta sahip olmadığınız oyunu arkadaşınızla oynayabileceksiniz.Facebook ve Ustream bütünleşik olacağından, içerik ve videoları paylaşabileceksiniz.

DualShock 4 üzerindeki PS tuşuna basarak bulut sistemi üzerinden oyunları oynayabilecek, bulut sistemi sayesinde oyunları ücretsiz olarak deneyebilecek ve beğendiğiniz oyunları PS Store üzerinden satın alabileceksiniz.

.
Etkinlikte yeni oyun konsolunun özelliklerinin tanıtıldığını ancak konsolun gösterilmediğini de önemle hatırlatalım.

 

 
 

 
Selin Anaer Selin Anaer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.