elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sevdiklerinizi Klonlatmak Artık Çok Kolay

Gelişen 3D yazıcı teknolojisi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Evde silah üretiminden, organ üretimine kadar pek çok alanda adı geçen bu sistem şimdide insan klonlama uygulaması ile gündemde. Başarılı bir şekilde klonlama yapan bu sistemle sizde sevdiklerini klonlatmak ister miydiniz ?A- A+
30.05.2013 tarihli yazı 9739 kez okunmuştur.
Bir Japon şirket tarafından uygulanan bu yöntem ile istediğiniz herkesi klonlatabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişilerin görüntüsünü 3D tarama teknolojisi ile taratıp gerçeğinden ayırt etmekte zorlanacağınız şekilde kusursuz olarak oyuncağa aktarabilirsiniz.
 

Sistemin temel olarak çalışma şekli şöyle; Klonlatmak istediğiniz kişi DSLR kameralar ile etrafı çevrilmiş bir koltuğa oturtulup, her açıdan fotoğrafı çekiliyor. Elde edilen bu görüntüler hemen kalıba aktarılıyor ve klonlanacak kişinin kafa haritası oluşturuluyor. Oluşturulan bu haritaya göre 3D yazıcı ile klonlar oluşturuluyor.

Uzmanlar, gerçeğinden ayırmanın neredeyse imkansız olduğu bu klonların yakın zamanda yeni trend olacağını ve insanların bu uygulama için sıraya gireceğini belirtti.
 

Kimilerine çok güzel olan bu uygulama, kimi insanların psikolojileri üzerinde ise olumsuz etki yapabilecek kadar gerçekçi. Yakın zamanda yaygınlaşması beklenen 3D klonlama işleminin maliyeti ise 1.300$ civarında.
 

3D Yazıcı İle Klonlamaya Ait İlgi Çekici Bir VideoPeki siz sevdiklerinizi klonlatmak ister miydiniz ? Yorumlarınızı bekliyoruz.
 

Kaynak

slrlounge.com

 
İlginizi Çekebilir : 3D Yazıcı İle Organ Kopyalamak Mümkün Mü ?
İlginizi Çekebilir : 3D Yazıcı İle Evde Silah Üretimi
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.