elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google Fiber kablo ile 100 kat daha hızlı internet

Google Fiber; deneysel bir proje olarak başladı ve şimdiden internet hızının yeni adı olduA- A+
28.02.2013 tarihli yazı 10522 kez okunmuştur.
Google internet ve teknolojisine ne kadar hakim olduğunu bir kez daha gösterdi. Öncelikle Kansas City, Missouri'de deneysel bir proje olarak başladı. Eyalet seçimi sırasında, 1100'ün üzerinde bölge Google'ın deneyinde yer almak için başvurdu. Kansas City'nin merkez ve kuzeydoğusu tamamen Google Fiber le çevrelendi.

 
Bu deneye dahil olan bir kişinin verdiği röportajı aynen yayınlıyorum; 'İnternet hızı beni çok şaşırttı. İnternet hızı 50 kat daha hızlı, TV servisi oldukça iyi. TV yayınında yüksek çözürnürlükte yayın sağlıyor. Aynı anda 3 farklı TV shovu kaydediyorum, 2 akıllı telefon vasıtasıyla video izliyorum, 2 dizüstü bilgisayarla film indiriyorum, bununla beraber internet üzerine kaydettiğim kanalları izleyebiliyorum.'
 

Google Fiber'in hızı ne kadar? Google Fiber'in beraberinde ne geliyor?


Google Fiber'in hızı 1 gigabit/saniye, yani bu da Amerikadaki internet hızından yaklaşık 100 kat daha hızlı olduğunu gösteriyor. Google Fiber internet üzerinden; geniş ve çeşitli TV kanalı seçeneklerine imkan sağlıyor. Depolama kısmında ise; Google Fiber Cloud yani Google Drive'la 1 terabyte kadar depolama imkanı sağlıyor. Depolama'da daha çok yere ihtiyacım var diyorsanız, Google; fiber ağın yanında Google Storage Box veriyor. Ayrıca; fiber kablonun yanında Google TV BOX ve Google Network box beraberinde geliyor.
 
Sorulması gereken soru; Biz ne zaman Google Fiber'e merhaba diyebileceğiz?. 

Google Fiber Tanıtım videosu ;KAYNAK: Google Fiber, MIT
Raşit Dursunoğlu Raşit Dursunoğlu Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.