elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akıllı Telefonunuzu Oyun Konsoluna Çevirin

PlayStation, Wii gibi masaüstü oyun konsolları mı yoksa PSP gibi kolay taşınabilir çözümler mi? Eğer 'ikisi de değil, zaten telefonumu zor taşıyorum.' diyorsanız bu haber tam da size göre.A- A+
13.12.2012 tarihli yazı 13044 kez okunmuştur.
‘’Günümüzde oyun platformu olarak kabul edilen dokunmatik ekranlı cihazlar, fiziksel butonların etkileyici bir kullanıcı deneyimi için gereksiz olduğunu gözler önüne sermektedir. ‘’ düşüncesinde olan birçok insan bulunmasına karşın fiziksel hassasiyet ve geri bildirim gibi ihtiyaçların karşılanması yönünde fikir beyan eden kişi miktarının da azınsanmayacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Belirtilen bu gibi ihtiyaçları gidermek amacıyla iOS, Android ve hatta masaüstü bilgisayarlar tarafından bile desteklenebilen  PhoneJoy Play isimli bir cihaz geliştirildi.

Cihazlara Bluetooth yolu ile bağlanan PhoneJoy Play, üreticilerin deyimiyle Samsung Galaxy Note II gibi bir ‘dev’e bile uyumlu yapısıyla, hemen hemen tüm Android ve iOS destekli cihazlarla sorunsuz çalışabileceğini ispatlıyor. Bunların yanında Linux, Mac OS X ve Windows gibi diğer işletim sistemlerinde kullanılmak üzere yapılandırılabilir bir yapıya sahip.

PhoneJoy Play

PhoneJoy Play 153 mm genişliğine, ve 14 mm kalınlığına ayarlanabilir şekilde dizayn edilmiş olup akıllı telefon ya da ilgili cihazın da bağlanmasıyla birlikte 255 x 87 mm boyutlarına erişiyor. Bu durumdaki ağırlığı ise aşağı yukarı 250 gram civarında oluyor.
Üzerinde ilgili denetimleri gerçekleştirmek için, basınca duyarlı iki adet ‘analog’ buton, 3 adet LED gösterge ve 14 adet programlanabilir düğme bulunduran bu cihaz, şarj edilebilir yerleşik pili sayesinde 20 saate kadar oyun oynama imkanı vermekte olup Bluetooth 3.0 standartı desteğiyle monitör bağlantılarında 30 metreye kadar olan mesafeleri sorunsuzca desteklemektedir.

PhoneJoy Play gibi cihazların kullanımı büyük ölçüde mevcut yazılım uyumluluğuna bağlıdır. Bilindiği kadarıyla 300 iOS kartı, iCade ve Jailbreak sayesinde BluTrol standartlarını desteklemekte.  Android cephesine baktığımızda ise şirket, çok sayıda oyun ve emulatorün çalıştığını, geri kalan büyük çoğunluğun ise 3. sınıf uygulamalarla birlikte sistemleri birleştirebileceğini belirtiyor. Masaüstü bilgisayarlar ise HID Bluetooth Standartı ile gerekli desteğe sahip.

PhoneJoy şu anda PhoneJoy Play’in seri üretimine geçebilmek için KickStarter yardımıyla fon bulmaya çalışmakta. Tahmini ücretinin  50$ olması beklenen bu konsolun kutup beyazı, jet siyahı ya da kullanıcılarının oylarıyla belirlenecek ekstra bir renk seçeneği mevcut. 

Ağaşıdaki video ile daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz:ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.