elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

iPhone'unuzu Profesyonel Kameraya Çevirin

Akıllı telefonunuz mu yoksa profesyonel kameranız mı? Tek bir cevap hakkınız var ama kararsız mısınız? O halde gelin sizin için her iki seçeneği de mümkün kılalım. Karşınızda The Daylight Viewfinder: iPhone'dan Kamera!A- A+
30.01.2013 tarihli yazı 12434 kez okunmuştur.
Günümüzde birçok kişinin fotoğraf çekme ihtiyacını karşılamak için kameralı akıllı telefonlarını kullanmasına rağmen, daha iyi kalitede kompakt kameralar hala bazı önemli avantajlara sahip. Birçok kameranın standart  telefonlara nazaran artısı; LCD ekranı ile birlikte yapısında bulunan optik mercek ile kullanıcılarına parlak günışığında bile kaliteli fotoğraflar sunabilmesi. ‘The Daylight Viewfinder’ın amacı da bu özelliği iPhone’lar için de mümkün kılmak.

 The Daylight Viewfinder basitçe, vakumlu parçası ile iPhone üzerine geçici bir süreliğine sabitlenebilen genişleyebilir bir merceğe sahip kompakt kamera olarak tanımlanabilir. Bu cihaz aynı zamanda iPad ve iPod Touch’lar ile de uyumlu olarak çalışabilmekte.

Aygıt tamamen ücretsiz olarak edinebileceğiniz Daylight Viewfinder uygulamasıyla çalışıp, iDevice’ın kamerasından aldığı görüntüyü küçülterek ekranda kalan boş yere aktarır ve mercek dışındaki tüm her şeyi görmenizi sağlar. Görüntünün boyutunu küçültmek aynı zamanda çözünürlüğü de azaltmak anlamına geldiğinden, bu uygulama sadece ultra-yüksek çözünürlüklü Retina ekrana sahip cihazlarla uyumlu olarak çalışmaktadır.Uygulama ek olarak kameradan aynalanmış şablon içerisine yerleştirilen dokunmatik kontrolleri de barındırdığından, mercekten bakmadan çeşitli oynama ve düzenleme yapma imkanı sağlamakta.

Basit bir cep telefonunu profesyonel bir kameraya çeviren The Daylight Viewfinder, Photojojo veya kendi kurumsal sitesi üzerinden US$30 karşılığında temin edilebilir.

Aygıtla ilgili daha ayrıntılı bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.