elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

LED Entegreli USB Şarj Kabloları Karanlık Sorununu Ortadan Kaldırıyor

USB Micro Light şarj kablosu kullanıcılarına yetersiz ışığa sahip ortamlarda dahi micro-USB bağlantı noktalarının kolayca tespiti için entegre bir LED sistemi sunuyor.A- A+
20.02.2013 tarihli yazı 12408 kez okunmuştur.
Birçoğumuz için yatmadan önce yapılan son şey akıllı telefonu şarja koymaktır. Ancak günümüzün yoğun temposu genellikle çok yorulmamıza ve geç yatıp erken kalkmamıza sebep olur. Gece olup da bu yoğunluk ve düzensizliğin doğurduğu yorgunlukla birlikte kendimizi yatağa attığımız an aklımıza gelen ilk şey ise telefonumuzu şarja takmadığımızdır. Yataktasınızdır ve her taraf kapkaranlıktır. İşte bu ve bunun gibi can sıkıcı durumlar için yeni kurtarıcınız: USB Micro Light.

Bu yeni ürün, 0.91 ve 1.82 metrelik iki farklı uzunluğuyla kullanıcı beğenisine sunulmuş olup, bir ucunda şarj cihazına takılan tam boyutlu A tipi USB konnektörü ile diğer ucunda akıllı telefona bağlanan LED entegreli B Tipi micro-USB konnektörüne sahiptir. Işık, konnektörün dış yüzeyinde bulunan bir mini anahtar yardımıyla açılmaktadır.   Bu basit ama yararlı konsept beklenilenin aksine henüz piyasadaki yerini almış değil. Projenin yaratıcısı Dustin Orndorff, fikrini pazara aktarabilmek için KickStarter üzerinden gerekli fonu sağlamaya çalışmakta. Şu anki dedikodulara bakılırsa 91 cm’lik şarj kablosunun 14, 182 cm’lik modelin ise 16 dolardan piyasaya sürülmesi bekleniyor.  Yine aynı uzunlukta ancak kıvrımlı yapıya sahip ürünün ise 18 dolardan alıcı bulacağı tahmin edilmekte.

Kickstarter tarafında yürütülen bağış çalışmalarının başarılı olması durumunda USB Micro Light’ın Mart ya da Nisan ayında kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Orndorff’ın patent bekleyen projesinin detaylarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. Kaynak: Kickstarter & Gizmag

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.