elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Galaxy S4'ün Çıkış Tarihi ve Yeni Özellikleri Sızdırıldı

Günümüz akıllı telefon piyasasını yöneten en önemli şirketlerden biri olan Samsung'un amiral gemisi Galaxy SX serisinin yeni modeli S4, sızdırılan bilgilere göre Nisan ayında kullanıcılarına ulaşacak.A- A+
24.01.2013 tarihli yazı 11193 kez okunmuştur.
Birçok söylenti Galaxy S4’ün Mart ayında duyurulup Nisan ayında piyasaya sürüleceği yönünde.

Samsung’un Galaxy S serisi iPhone kadar popüler olmasa da gün geçtikçe santim santim bilinirliğini arttırmakta. Yükselen ünüyle beraber yeni ürünü hakkındaki söylentiler de artmakta. Kulaktan kulağa dolaşan bilgilere bakılırsa Samsung,geliştirdiği yeni modeliyle Apple’ı koltuğundan edecekmiş gibi görünüyor.  Çeşitli kaynakların haberlerine göre S4’ün ilan ve sürüm tarihi ile bazı önemli donanım değişiklikleri şu an için belli durumda.
 

Ne kadar yakın?


Asia Economic News’e göre, Samsung Galaxy S4 duyurmak için 22 Mart'ta bir Mobil etkinlik düzenleyecek. İddialara göre bu duyuru, Dünya Mobil Kongresi’nin aksine tek başına bir etkinlik olarak Birleşik Devletler’de gerçekleştirilecek. ABD tercihi, en önemli rakipleri Apple’ı kendi evinde devirmek olarak yorumlanmakta.
 

 

AEN’e göre daha doğru bir haber anlayışına sahip olan SamMobile ise Galaxy S4’ün 15 Nisan’da piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Onlara göre duyurulma Londra, New York veya Kore şehirlerinden birinde gerçekleşecek.
 

Yeni Özellikleri


Söylentilerde Galaxy S4’ün sahip olacağı yeni teknolojilerden de bahsedilmiş. Altius(J) kod adıyla geliştirilen yeni model, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle gelecek ve tamamen kablosuz şarj özelliğiyle donatılmış olacak. Samsung, cihazın 2600 mAh’lik bataryası için bir kablosuz şarj kiti satacak. 5 inçlik 1080p ekran, Exynos 5 Octa – 8 çekirdekli işlemci ve ARM Mali-T658 Grafik İşlemci Birimi ile 2 GB RAM ve 13-megapixel’lik arka kamerası Galaxy S4’ün yeni özelliklerini oluşturacak.
 

Şanssız sayı dört?


Diğerlerine oranla daha garip bir söylentiye göre, Samsung bu yeni amiral gemisine S4 adını vermeyecek. Genellikle uğursuz olarak kabul edilen 13 rakamının aksine Kore’de 4 rakamının uğursuz olduğu düşünülüyor. Hatta bazı binalarda katlara numara verilirken bile 4 rakamının atlandığı görülmekte. Bu nedenle şirket marka üzerine henüz tam olarak karar kılmış değil.

Ancak Galaxy SX markasının, Samsung’un Apple’la yarışan en önemli silahı olduğu göz önüne alındığında yapılacak değişikliğin Samsung için iyi olmayacağını söyleyebiliriz. Bu sebeplerden ötürü Samsung yöneticilerinin batıl inançlarını bir kenara bırakıp en azından Kore dışında S4 adını kullanacığını umuyoruz.

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.