elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yeni Toyota Avalon Kablosuz Şarj İmkanı Sunuyor

Şarj aletinizi evde unutmaktan bıktınız mı? Ya da siz de araç şarjlarıyla sürekli olarak sorun yaşayanlardan mısınız? Cevabınız evet ise, kablosuz şarj ile tüm sıkıntılarınızı unutacaksınız.A- A+
30.12.2012 tarihli yazı 11833 kez okunmuştur.
Teknolojinin her yeni adımı artık hayatımızın her anını etkiler hale gelmiş durumda. Özellikle akıllı telefon piyasasındaki çığır ile birlikte hiçbir şey eskisi gibi değil. Örneğin otomobil sektörünü ele alalım. Günümüzde üretilmekte olan her araçta artık bir akıllı telefon eklentisi ya da entegrasyonu bulunuyor. Genellikle ‘bulut tabanlı’ yani navigasyon ya da internet radyo tarzı diyebileceğimiz bu uygulamalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Toyota yeni modeli Avalon’la birlikte  müşterilerine son model bir yenilik sunuyor ve dünya üzerinde kablosuz şarj ünitesi içeren ilk aracı piyasaya sürüyor.Teknoloji paketi 2013 model Avalon’da limitli olarak yer alacak ve Qi kablosuz şarj ünitesinin yanında radar tabanlı seyir kontrolü ve bunun gibi yeni özellikleri içerecek. Aracın ana paneline yerleştirilen Qi donanımı, uygun yazılıma sahip telefonlar için sadece ‘bırak ve şarj et’ imkanı sağlayacak. Peki her cihaz bu özelliğe sahip mi? diyorsanız; Toyota’nın yapmış olduğu basın açıklamasına göre bu donanım LG Google Nexus 4, HTC Windows Phone 8X ve bunun gibi 34 telefon modeliyle uyumlu durumda. 

Geliştirilmiş Yeni Avalon 2013, bu ay içinde bayilere ulaşacak. 3.5 litre hacimli V6 veya 100 km’de 5.9 litre yakıt performansına sahip  2.5 litrelik Hibrit motor seçenekleri sunuyor. 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.