elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple Oyun Konsolu

Android sistemlere fark atmak isteyen, oyuncu kitlesini paraya çevirmeyi planlayan ve eğlence alanına göz diken Apple şimdide oyun konsolu söylentileri ile gündemde...A- A+
02.04.2013 tarihli yazı 7912 kez okunmuştur.
Apple'nin oyun konsolu geliştireceği haberleri gündemde yer tutarken geçtiğimiz günlerde oyun devi Valve ile Apple arasında toplantı yapıldığı ileri sürülmüş ve oyun piyasası bu haberle çalkalanmıştı.


 

Dokunmatik Ekranda Oyun ?

Dokunmatik ekranlar her ne kadar belli başlı oyunları oynamaya olanak sağlasada bazı kullanıcılar bu ekranların yeterli rahatlığı sağlamamasından şikayetçi. AppStore'un da büyük ölçüde oyun markete dönüşmesi ile Apple'ın bir oyun konsoluna yönelik çalışmalar yaptığı söylentileri hızla yayılmış durumda.

Henüz bilgi sızmayan bu konu hakkında yakın gelecekte açıklama gelmesi bekleniyor. Bu açıklamanın Nisan ayında gerçekleşecek olan İpad konulu etkinlikte gelmesi muhtemel.


 

Peki Neden Oyun Konsolu ?

En başta da söylediğimiz gibi Apple'ın oyun kontrolcüsü geliştirmek için bir çok sebebi bulunuyor; AppStore'deki büyük oyun kitlesi, dokumatik ekranlardan rahatsız olan kullanıcılar, hızla gelişen teknolojinin mobil cihazlarda yüksek performanslı oyunlara imkan vermesi,Anroid vs İOS savaşları bunlardan başlıcaları.Bunun yanısıra Apple'ın bir diğer projesi olan İTV ile birlikte oyun konsolu ele alındığında eğlence alanında Apple'ın büyük atak yapma isteği yüksek olacaktır.

"Resimler temsili olup gerçek Apple oyun konsoluyla ilgisi yoktur"

Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.