elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Top 5 :
2013’ün İlk Çeyreğinde Dikkat Çeken Tasarımlar

Henüz 2013'ün ilk çeyreğindeyken, tasarımcılar çalışmalarını birer birer görücüye çıkarıyorlar. En çok ilgi uyandıran tasarımları sizler için derledik.A- A+
22.02.2013 tarihli yazı 8319 kez okunmuştur.

PuzzleBox Orbit

 
Cyborg hissine hazır mısınız?

NeuroSky firması tarafından,  Kickstarter platformunda sunulan proje, rekor bağışla hayata geçirildi.

 
Beyin dalgası verilerinin NeuroSky EEG başlığıyla, kızılötesi sinyaller yoluyla iletilerek, konsantrasyon seviyesinin ölçüldüğü bir teknolojiye dayanan helikopter, 2013 CES ’te teknoloji meraklılarıyla buluştu.

Odaklanma gücünüzle hızını belirlediğiniz bu helikopteri durdurmanın tek yolu ise, konsantrasyonunuzu tamamen kaybedip, yerçekimi etkisiyle düşen helikopteri yakalamak olacak gibi duruyor.

Satış fiyatının 199 $ civarında olması bekleniyor.

 
 


Pebble

 
Yüzeysel olarak bakıldığında  Pebble, klasik bir akıllı kronometre gibi duruyor.Ancak bu akıllı cihaz , iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla bağlantı kurarak harikalar yaratıyor.Gelen mesajları, arayan bilgilerini, e-posta ve sosyal medya mesajlarını görüntüleyebildiğiniz bu saat, İPod ile müzik dinlerken de bir uzaktan kumanda görevini görüyor. Ayrıca USB üzerinden kolayca şarj edilebilen Pebble,  bir haftalık şarj ömrü ile de beğeni topladı.

Satış fiyatı : 150 $


 Lego Mindstorms EV3

 
Oyuncak firması Lego, CES 2013’de ARM 9 işlemcili yeni sistemi EV3’ün tanıtımını yaptı.Set’in içinde bulunan robotlar, Android ve iOS uygulamaları ile kontrol edilebiliyorlar.2013’ün ikinci yarısı piyasada olacak ürün 350 €’luk fiyatıyla meraklılarını bekleyecek.


 
 
 

Caliber Advantage

 
Aksesuar üreticisi iFrogz, iPhone 5 için geliştirdiği yeni oyun kontrolcüsünün tanıtımını CES 2013’de gerçekleştirdi.

Caliber Advantage, 2 adet D-pad, yön tuşları, tetik tuşları ve A,B,X,Y tuşlarını barındırıyor ve bu tuşlar, kontrolcüde bulunan kızaklı yapı sayesinde saklanabiliyor.Kullanıcıların iPhone 5’i hem yatay hem de dikey olarak kullanmasına olanak sağlayan kontrolcü, Bluetooth ile bağlantı sağlıyor.Entegre yapıda bir lityum polimer pil barındıran kontrolcü, iddiaya göre 150 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Cihazın, 2013’ün ilk çeyreğinde 69.99$’lık fiyat etiketiyle satışa sunulacağını da belirtelim.


 
 


Toshiba TransferJet Adaptörü

 
Yakın kablosuz veri aktarım teknolojisi TransferJet, Toshiba’nın geliştirdiği yeni adaptörü sayesinde Android işletim sistemli akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

 
Bir dakikalık yüksek çözünürlüklü bir videoyu 3 saniyede aktarabilen bu aksesuarın, 2500 Japon Yeni  (yaklaşık 51 TL) fiyat etiketiyle Mart ayında satışa sunulması bekleniyor.
 
Selin Anaer Selin Anaer Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.