elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bu kit ile kendi saatinizi yapabileceksiniz

ThinkGeek’in DIY Su Perisi kiti, elektronikçilere kendi masaüstü saatlerini yapma fırsatı veriyor.A- A+
27.10.2012 tarihli yazı 10058 kez okunmuştur.
Eğer eski moda şeylere ve elektroniğe ilginiz varsa bu olay tam size göre.  Bahsettiğimiz bu kit ile birlikte, zamanı harika bir gösteriyle sunan kendi masaüstü saatinizi oluşturabilirsiniz.

İlk olarak şunu sormalıyız ki; su perisine benzeyen şu tüpler de neyin nesi? Su perisi dememizin sebebi;  içerisindeki  su ve gazı sihirli bir şekilde bize rakam olarak sunması. Söylemimizden de anlaşılacağı üzere, aslında bu tüpler temel olarak elektronik ekran olarak kullanılmakta ve gaz  ile 0’dan 9’a kadar olan rakamları barındıran on adet katod yapıdan oluşmaktadır.  Bu katod tüpler birbiri üzerine istiflenmiş olup, girişine gerilim uygulandığında turuncumsu bir renkle parıldamaktadırlar. Ee peki en alttaki numara nasıl gözükecek? diyorsanız; eğer seçilen numara yığının altındaysa, diğer numaralarının arasından sızan ışığıyla yeteri kadar görülebilir olduğunu söyleyebiliriz. Görselleri de dikkatle incelerseniz, katot tüplerin buna izin verecek şekilde kılcal borulardan oluştuğunu göreceksiniz.ThinkGeek’in DIY Nixie Tube Desk Clock kiti, kendi kişisel masaüstü saatinizi yapmanız için gerekli olan tüm bileşenleri yapısında bulundurmakta. Bu eski moda görüntüsünün yanında kendisine modern bir mikroişlemci de eşlik etmekte. 

Ancak satın alacağınız bu şeyi, diğer tüketim ürünleri gibi kutusundan çıkartıp kullanamıyorsunuz. Çalışan bir saat için, temel elektronik ve usta bir lehim bilgisine sahip olmanız satış önerisidir.

‘Bunu ben yaptım!’ demek çok havalı ama yapabileceğimi de düşünmüyorum diyen kişiler için hazır satılanları da mevcut. Hoşunuza gittiyse periyi 150 dolara edinebilirsiniz.

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.