elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bilgisayarınızda Mause ve Klavyeyi Çöpe Attıran Teknoloji :
Leap Motion

Artık bilgisayar kullanırken herhangi bir aparatı kullanmadan ve hiçbir yere dokunmadan parmaklarınızı dilediğiniz gibi özgürce kullanabileceksiniz. Bunu yapmak oldukça eğlenceli ve adeta bilgisayarınızda sihir yapıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz.A- A+
28.07.2013 tarihli yazı 22459 kez okunmuştur.

Nedir Bu Leap Motion ?

 
Amerika' da ve Leap Motion Şirketi tarafından geliştirilen 7,6 cm uzunluğundaki bu cihaz bilgisayara USB kanalı ile bağlanarak, sizin bilgisayar ve çevresindeki hiçbir şeye dokunmadan sadece parmaklarınızı hareket ettirmeniz ile bilgisayarda kolaylıkla işlem yapabileceğiniz 3 boyutlu bir kontrol cihazı.
 

 

Hareketleriniz Nasıl mı Algılanıyor?


Leap Motion, elleriniz ve 10 parmağınızın hareketini algılarken oldukça hassas algılayıcıları sayesinde bilgisayarda herhangi bir işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayarınıza bağladığınız bu küçük cihaz, üzerinde bulunan üç LED lamba ile elinizi aydınlatırken hareket sensörleri ve kameraları ile de sıfır gecikmeyle 10 parmağınızın milimetrenin 100'de birine kadar olan her hareketini algılayabiliyor ve kaydedebiliyor.
 
 
 
Leap Motion' un işleyişini ve ne kadar hassas olduğunu gösteren Tanıtım Videosu 
 

 Neler mi Yapabilirsiniz?

 
Leap Motion' u kullanmak oldukça eğlenceli. Hiçbir yere dokunmadan parmaklarınızı boşlukta hareket ettirmek adeta parmak uçlarınızdaki sihri keşfetmek kadar kolay ve keyif verici.


 
Leap Motion ile neler yapabileceğinize dair Tanıtım Videosu
 


 
Web' de gezinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tasarımlarınız artık parmaklarınızın ucunda. Hayalinizde ki resmi çizmek için kalem, kağıt, boya vs. hiçbir şeye ihtiyacınız yok çünkü, parmaklarınızı hisseden Leap Motion' unuz var. Oyun oynarken dilediğiniz hamleleri hiçbir şeye bağlı kalmadan rahatlıkla yapabileceksiniz. Ve daha bir sürü sayamadığımız işlemi dilediğiniz gibi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 


Önümüzde ki hafta satışa sunulması planlanan Leap Motion' un fiyatı ise 79 dolar. Dünyanın her yerinden yapılan ön siparişlerin teminatından sonra tüm kullanıcılar tarafından satın alınabilecektir.
 


Kaynak :
 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.