elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

VİKO'dan 'Dünya Saati'
(Earth Hour) Kampanyasına Destek

"Dünya'ya olan Sevgini Göstermeye Var Mısın?" sloganıyla VİKO, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla sosyal bir bilinç oluşturmayı hedeflayan Uluslararası Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) her yıl düzenlediği ''Dünya Saati'' kampanyasına bu yıl Ana Sponsor olarak destek vererek geleceğe değer katmaya devam ediyor.A- A+
25.03.2014 tarihli yazı 10985 kez okunmuştur.
Dünya'nın en büyük çevre hareketi olarak bilinen "Dünya Saati" kampanyasını,  bu yıl Ana Sponsor olarak destekliyor. 29 Mart Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında, Türkiye'nin de destek olduğu 150’den fazla ülkede eş zamanlı olarak ve dünyanın geleceğini sembolize etmesi için ışıklar 1(bir) saatliğine dünya için kapanacak.

Sen de internet üzerinden  VARIM  diyerek kampanya da domino
etkisi yaratıp destek verebilirsin.

 

2007 yılında, Avustralya Sydney'de WWF tarafından, 2 milyon insan ve 2.100 kamu kurumunun katılımı ile ulusal çapta başlatılmış ve günümüzde 7 kıtada, 150'den fazla ülkede, 7.000'den fazla şehirde binlerce insanın katılımı ile dünya çapında bir çevre etkinliği haline gelmiştir.


29 Mart 2014 - Saat 20.30'da
"Işıkları 1 Saatliğine Kapat,Geleceği Aydınlat"

 

"Dünya Saati" kampanyası, 1 saatlik kapanan ışıklardan enerji tasarruf etmekten ziyade simgesel bir çevre hareketidir. Başta iklim değişikliği olmak üzere, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimine ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu diğer tüm çevre sorunlarına ortak bir bilinç oluşturmayı, insanları sürdürülebilir geleceğimiz için düşündürmeyi hedefliyor. Dünya şehirlerinin sembolik yapılarının ışıklarını kapayarak destekleyecekleri kampanya kapsamında, Paris’teki Eyfel Kulesi, Roma’daki Kolezyum, New York’taki Empire State Binası, Times Meydanı, Londra’daki Big Ben, Moskova’daki Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler vb. gibi dünyanın sembolleri arasında yer alan birçok ikonik yapı bir saatliğine kararacak. Türkiye’de ise Boğaz köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı, Topkapı Sarayı ışıklarını kapatarak kampanyaya destek olacaklar."Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat"


 CEO’su Nusret Kayhan Apaydın “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu. Enerji verimliliği gerek ülkemiz, gerekse gezegenimiz için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Bu nedenle enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında “Hepimiz Sorumluyuz” anlayışı ile yaşam faaliyetlerimizi yürütmek durumundayız. VİKO olarak bu yıl “Dünyaya Olan Sevgini Göstermeye Var Mısın?” sloganı ile hayat bulacak bu önemli çevre hareketini ana sponsor olarak destekliyoruz ve ayrıca 29 Mart akşamı çalışanlarımızla birlikte ışıklarımızı 1 saatliğine kapatacağız. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulacak bu kampanyaya verilecek her bir desteğin sürdürülebilir geleceğe yapılacak katkı olduğuna inanıyor ve “Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat” diyoruz“ dedi.
 
Asuman KRAUSE'den Mesajınız Var! 

Kaynak :

dunyasaati.org

► www..com.tr

 ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.