elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dev şirketlerden
"Dünya Saati" eylemi

Coca-Cola, DenizBank, Petrol Ofisi ve KİPA, WWF'nin küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlediği ''Dünya Saati'' eylemine destek vereceklerini duyurdu.A- A+
26.03.2010 tarihli yazı 4437 kez okunmuştur.

Coca-Cola, DenizBank, Petrol Ofisi ve KİPA, WWF'nin (Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı) küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlediği ''Dünya Saati'' eylemine destek vereceklerini duyurdu.

Coca-Cola'dan yapılan açıklamada, Coca-Cola'nın WWF'nin girişimiyle yarın tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğini desteklediği belirtilerek, ''Coca-Cola Türkiye, 27 Mart Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında merkez ofisindeki tüm ışıkları söndürmenin yanı sıra İstanbul'da Beşiktaş, 4. Levent, Etiler Uçaksavar Sitesi, Ankara Bilkent Girişi ve İzmir Alsancak'ta bulunan tüm reklam panolarının ışıklarını da söndürecek. Coca-Cola İçecek de merkez ofis ve Türkiye'deki 6 fabrikasının ışıklarını karartarak etkinliğe katılacak'' denildi.

Coca-Cola'nın bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine Coca-Cola sistemine dahil 42 ülkenin merkez ofislerinin ışıklarının söndürülmesinin yanı sıra New York'tan Londra'ya, Honduras'tan Sidney'e kadar pek çok şehirdeki reklam panolarının ışıklarını bir saat süreyle söndürerek global destek verdiği kaydedildi.

-DENİZBANK-

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nun WWF'nin kampanyasına tüm grup şirketleri ile katılacağı belirtildi.

Kampanya kapsamında, 27 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30 - 21.30 saatleri arasında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesindeki tüm şirketlerin genel müdürlükler ve tüm şubelerinin ışıklarının, güvenlik için zorunlu alanlar hariç kapatılacağı ifade edildi.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, konuya ilişkin değerlendirmesinde, kampanyaya destek vererek, iklim değişikliği ile mücadeleye dikkati çekmek, küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve karbon emisyonlarının salınımının azaltılmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini bildirdi.

-PETROL OFİSİ-

Dünya Saati kampanyasına Petrol Ofisi de çalışanlarıyla birlikte katılacağını duyurdu.

Açıklamada, yarın yapılması planlanan kampanya kapsamında, Petrol Ofisi Genel Müdürlük binasında ve çalışanların evlerinde 20.30-21.30 saatleri arasında ışıkların kapatılacağı belirtildi.

Açıklamada, ''Petrol Ofisi, 1 milyar insan ve 100'den fazla ülkenin küresel ısınmayla mücadele için katıldığı Dünya Saati kampanyasına, karbon emisyonlarının azaltılması ve küresel iklim değişikliğinin önlenmesinin, yeryüzündeki yaşamın savunulması ve sürdürülebilir kılınması için zorunlu olduğu inancıyla destek veriyor'' denildi.

-KİPA-

KİPA'nın da bu yıl dünya çapında 100'den fazla ülkeden 1 milyar insanın katılması beklenen etkinliğe katılacağı kaydedildi.

Tesco Kipa'nın, 2020 yılına kadar karbon emisyonunu yüzde 50 azaltma hedefi doğrultusunda yarın 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliği sırasında dekoratif iç, dış, totem ışıklarını kapatarak ve mağaza iç ışıklarını yarıya indireceği ifade edildi.

Kaynak: Ekotrent


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.