elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

“Dünya Saati Kampanyası”na Philips Türkiye'den Destek

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından, “Dünyanın Geleceği İçin 60 Dakika Karanlık” sloganıyla 26 Mart Cumartesi 20:30-21:30 saatleri arasında bu yıl beşincisi düzenlenecek olan dünyanın en büyük kampanyasına Philips Türkiye'den tam destek.A- A+
16.03.2011 tarihli yazı 8779 kez okunmuştur.

WWF gönüllüleri 'Bir kişi tek başına çok şeyi değiştirebilir ama herkes birleşirse dünya değişir.' sloganıyla dünyadaki enerji israfına dikkat çekmek ve dur demek için dünyanın h eryerinden milyonlarca insanı bir saatliğine ışık kapatmaya çağırıyor.


Bu kapsamda Philips Türkiye, merkez ofisindeki güvenlik harici aydınlatmalarını kapatarak ve WWF Türkiye'ye enerji tasarrufu lamba bağışlayarak kampanyaya destek veriyor.Kampanya kapsamında %80'e varan enerji tasarrufu sağlayan Tornado serisi lambalar kullanılacak.


Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Ülkem Kırımlı; 'Philips olarak, Türkiye'de 31 Aralık 2010 itibariyle, 100 watt ve 75 watt verimsiz şeffaf lambaların hem profesyonel hem de tüketici kanallarında satışını sonlandırdık. Şeffaf lamba kullanımının sona erdirilmesi; enerji verimliliğinin artması ve karbon emisyonlarının azaltılmasına önemli bir katkı sağlıyor. Türkiye'deki 80 milyon adet şeffaf lambanın, enerji verimli lambalar ile değiştirilmesi sonucu; yılda* 1,6 milyar TL'lik tasarruf ve 7.000 GWh'lik enerji tasarrufu sağlanabilir. Keban Barajı'nın yıllık üretiminin 6.600 GWh olduğu düşünülürse, bu rakamın ne kadar önemli bir rakam olduğu görülüyor' diyerek enerji verimliliği çalışmalarına destek vermenin önemini vurguladı.Kırımlı, insanların enerji verimliliği konusunda biliçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerine devam etti, 'Zamana yayılan tüm bu çalışmalar kapsamında; 80 milyon adet şeffaf lambanın enerji verimli lambalar ile değiştirilmesi; 190 milyon ağacın temizleyebileceği 4,2 milyon tonluk karbondioksit salınımından tasarruf anlamına geliyor. Diğer yandan; bir hanede 12 adet aydınlatma noktası olduğunu öngördüğümüz takdirde lamba başına 20 TL tasarruf ile hane başına 240 TL seviyesinde tasarruf yapılacağı öngörülüyor. Herkesi enerji verimliliği konusundaki harekete katılmaya davet ediyoruz.''Dünyanın Geleceği İçin 60 Dakika Karanlık' kampanyasında bireysel olarak sizde yerinizi almak istiyorsanız WWF 'nin sitesinde yer alan katılım formu'nu doldurmanız ve 26 Mart 2011 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklarınızı kapatmanız yeterli.Elektrikport olarak 26 Mart Cumartesi günü ofisimizde ve tüm ekibimizle Dünyanın geleceği için bir saatliğine ışıklarımızı kapatıyoruz. Tüm takipçilerimizi bu harekete katılmaya davet ediyoruz.


Kaynak: Şirket Haberleri, WWF


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.