elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Elektrikport

Kızılötesi Algılama ile Serinleten Kumaş Geliştirildi

Kızılötesi Algılama ile Serinleten Kumaş Geliştirildi Maryland Üniversitesi’ndeki bilim insanları tarafından, serin ve kuru havalarda ısıyı tutan, sıcak ve nemli havalarda ise ısıyı serbest bırakarak vücudu otomatik olarak soğutan karbon nanotüp kaplamalı sentetik iplikten yeni bir kumaş tasarlandı. Detaylar...

devam >>
Wi-Fi Sinyallerinden Elektrik Üreten Anten Geliştirildi

Wi-Fi Sinyallerinden Elektrik Üreten Anten Geliştirildi Günümüz teknolojisinde; akıllı telefonların, dizüstü bilgisayarların ve diğer şarj edilebilir elektronik cihazların kablosuz şarj edilmesini geliştirmeye yönelik önemli çalışmalar yapılıyor. MIT (Massachusetts Institute of Technology)‘de yer alan araştırm...

devam >>
İş Güvenliğinde Ark Flaş Simülasyonlarının Önemi ve Gerekliliği  | SİEMENS

İş Güvenliğinde Ark Flaş Simülasyonlarının Önemi ve Gerekliliği | SİEMENS Dijitalleşmenin hayatımızın her alanına fayda sağladığı günümüzde, enerjili tesislerde çalışanlar için iş sağlığı ve güvenliği konusunun bundan ayrı kalması düşünülemez. Bu makale, ark flaş tanımını ve insan sağlığı üzerindeki etkilerini; elektrik iş güv...

devam >>
Siemens Türkiye’den bir ilk:  Tedarikçilere “Fırsat Eşitliği” Ödülü

Siemens Türkiye’den bir ilk: Tedarikçilere “Fırsat Eşitliği” Ödülü Siemens Türkiye, bu yıl 8’incisini düzenlediği Tedarikçi Günü kapsamında bir ilki gerçekleştirerek kadın istihdamını ve çeşitliliği desteklemek amacıyla tedarikçileri arasında ‘Fırsat Eşitliği Ödülü’ uygulamasını başlattı.

devam >>
Weidmüller Markalama Çözümleri

Weidmüller Markalama Çözümleri Markalama çözümlerinin temel görevlerinden ilki sistem içerisinde yer alan bileşenlerin projesine uygun şekilde adreslenmesidir. İstenilen doğruluk ve çözünürlükte elde edilen yüzeylerin kullanılacak endüstriyel ortamların aşındırıcı faktörlerine dayanımı...

devam >>
Python Programlama | 1.Bölüm

Python Programlama | 1.Bölüm Python programlama dili ile tanışarak, neden Python sorusunun cevabını bulduğumuz bu yazımızda; Python programlama dilini yakından tanıyacağınız ve nerelerde kullanılacağınıza dair sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

devam >>
 HALICI Elektronik PILZ’in Global Sistem Partneri Oldu

HALICI Elektronik PILZ’in Global Sistem Partneri Oldu Makine emniyetinin mucidi PILZ’in globalde başlattığı “Sistem Partnerliği” uygulamasının Türkiye’deki ilk üyesi HALICI Elektronik oldu.

devam >>
İnternet Mimarisi ve IXP

İnternet Mimarisi ve IXP Her gün kullanıcıların veri paketlerini birbirleri arasında gönderdiği internet ağında bağlantılar nasıl gerçekleşiyor? Bu bağlantıların arka planında neler oluyor? Detaylar için yazımızı inceleyelim.

devam >>
Pasif Kızılötesi Sensör  (Passive InfraRed - PIR)

Pasif Kızılötesi Sensör (Passive InfraRed - PIR) Hareket algılayıcı sensör olarak adlandırılan PIR sensörler, bir insanın, hayvanın veya bir alevin ısısını algılayabilme kabiliyetine sahiptirler. PIR sensör çeşitleri nelerdir, uygulama alanları nerelerdir? Ayrıntılar yazımızda.

devam >>
Elektronik Cihazları 80 Adım Uzaktan Şarj Edebilen Radikal Verici Geliştirildi

Elektronik Cihazları 80 Adım Uzaktan Şarj Edebilen Radikal Verici Geliştirildi Radikal verici, alıcı çipine radyo frekans (RF) enerjisi göndererek bölgedeki cihazları 80 adım uzaktan şarj edebilir. Detaylar yazımızda.

devam >>
Toplam 987 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5