elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Elektrikport

İnsan Gücünü 20 Kat Arttırabilen Dış İskelet Sistemi Geliştirildi

İnsan Gücünü 20 Kat Arttırabilen Dış İskelet Sistemi Geliştirildi Sarcos şirketinin CES 2020’de tanıttığı insan gücünü 20 kat arttırabilen dış iskelet sistemi Guardian XO hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

devam >>
Denetimli ve Denetimsiz Makine Öğrenmesi Nedir?

Denetimli ve Denetimsiz Makine Öğrenmesi Nedir? Makine öğrenmesi, veri içeren bir modelleme tekniğidir. Veriler tam anlamıyla belge, ses, görüntü vb. gibi bilgiler anlamına gelir. Model ise makine öğreniminin son ürünüdür. Peki makine öğrenmesi süreci nelerden oluşuyor?

devam >>
Danfoss Eaton Hydraulics’i satın aldı

Danfoss Eaton Hydraulics’i satın aldı Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss 3,3 milyar USD (yaklaşık 3,0 milyar EUR) karşılığında Eaton Hydraulics’i satın aldı.

devam >>
Enerji ve Data Dağıtımı için Esnek ve Ekonomik Sistem

Enerji ve Data Dağıtımı için Esnek ve Ekonomik Sistem Weidmüller, FieldPower teknolojisi ile makine ve proses endüstrisi, otomotiv sanayi, havaalanları ve lojistik sektörüne enerji ve data dağıtımı için ekonomik çözüm sunuyor, akılı fabrikalarda kesintisiz çalışma için maksimum esneklik sağlıyor.

devam >>
Sanal Ortamdaki Objeleri Hissedebilirsiniz: The Glove

Sanal Ortamdaki Objeleri Hissedebilirsiniz: The Glove Sanal gerçeklik ortamlarındaki nesneleri dokunma duyusu ile algılamayı sağlayacak olan Teslasuit’in yeni ürünü The Glove CES 2020’de tanıtıldı. The Glove hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

devam >>
Dünyanın En Büyük Açık Deniz Rüzgar Çiftliği Kuruluyor

Dünyanın En Büyük Açık Deniz Rüzgar Çiftliği Kuruluyor İngiltere'nin Yorkshire kıyılarında dünyanın en büyük açık deniz rüzgar santrali kurulacak. Projenin 2025 yılında tamamlanması bekleniyor. Kurulum 4,5 milyon eve güç verebilir.

devam >>
Google Haritalar Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını Arayabiliyor

Google Haritalar Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını Arayabiliyor Google Haritalar'daki geliştirmeler sayesinde elektrikli araç şarj istasyonu bulmak artık daha kolay. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Alçak Gerilim Anahtarlama Ünitelerindeki 5 Eleman

Alçak Gerilim Anahtarlama Ünitelerindeki 5 Eleman Bu makalede alçak gerilim anahtarlama ünitelerinde kullanılan en önemli ünite elemanlarının görevlerine ve bu görevleri nasıl yerine getirdiklerine açıklık getireceğiz.

devam >>
Canlı Robotlar ile Bilim Kurgu Filmleri Gerçek mi Oluyor?

Canlı Robotlar ile Bilim Kurgu Filmleri Gerçek mi Oluyor? Bilim insanları ilk canlı robotu geliştirdiler. Yaşayan kurbağa embriyolarından üretilen minik robotlara ‘‘Xenobots’’ ismi verildi. Gelin ayrıntılara birlikte göz atalım.

devam >>
Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme Arasındaki Farklar

Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme Arasındaki Farklar Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme, günümüzde sıklıkla duyduğumuz popüler terimler haline gelmiştir. Bu yazımızda Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme arasındaki farkı inceledik.

devam >>
Toplam 1086 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5