elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple'ın Güneş Enerjili Dokunmatik Panel Patenti

Son zamanlarda patentleme çalışmalarına ağırlık veren Apple "Bütünleşik Dokunmatik Sensör ve Güneş Paneli" çalışmasını patent onayına gönderdi.A- A+
21.02.2013 tarihli yazı 12913 kez okunmuştur.
Patent savaşlarında galibiyet için uğraşan Apple son zamanlarda aldığı patentlerle gündemden hiç düşmüyor.Apple’ın onay bekleyen yeni patenti “Bütünleşik Dokunmatik Sensör ve Güneş Paneli” olarak biliniyor.Patent İçeriği...


Patent çift  modlu bir dokunmatik paneli kapsamaktadır. Ekran; yaklaşan bir nesne veya parmak algıladığında kapasitif döngü sayısını arttırarak hassas giriş için “kapasitif algılama” moduna geçmektedir.

Herhangi bir nesne algılanmadığında ise “güneş enerjisi / optik algılama” modunda beklemektedir.Bir nesne algılanmadığı sürece kapasitif döngü sayısı azaltılarak solar üretimin daha fazla olması sağlanmaktadır.

 

Henüz kullanım alanı açıklanmayan dokunmatik güneş paneli hakkında bazı tahminler bulunuyor. “Evlerin camları bilgisayar ekranı olacak enerjisinide güneşten alacak” şeklindeki marjinal tahminlerin aksine genel düşünce; İphone, İpod, İpad gibi Apple’in dokunmatik cihazlarında kullanım süresini olabildiğince uzun tutmak, herhangi priz veya bilgisayara ihtiyaç duymandan açık havada cihazların şarj edilmesini sağlamak için kullanılacağı yönünde.

Tüm bu tahminlere rağmen Apple’ın bu konuda açıklama yapmaması merak ve beklentileri bir hayli arttırıyor.

 
 
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.