elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Karşınızda Black Beaglebone

Texas Intruments (Ti) firmasının uzun zamandır beklenen ürünü Next-Generation Beaglebone bugün itibari ile Black Beaglebone adı ile satışa sunuldu. Black Beaglebone ilk versiyona göre çok daha üstün özellikli ve çok daha ucuz. Fiyatını ve özelliklerini merak edenler yazıya hızlıca göz atabilirsiz.A- A+
23.04.2013 tarihli yazı 13554 kez okunmuştur.
Texas Intruments  firmasının uzun zamandır beklenen ürünü Next-Generation Beaglebone bugün itibari ile Black Beaglebone adı ile satışa sunuldu. İlk versiyona göre daha performanslı olan ürün Rasperry Pi ile rekabeti sonucunda inanılmaz bir fiyata satışa sunuldu. Meraklıları için ürün ile ilgili olarak kısa derleme yaptık.

►Ürün hakkındaki ilk yazımızı buradan okuyabilirsiniz.
 

 
 
Teknik Özellikler

 
1GHz AM3359 Sitara ARM Cortex-A8 işlemciye sahip olan ürün ilk versiyona göre çok daha hızlı. 700Mhz'lik Rasperry Pi göz önüne alındığında Black Beaglebone bu konuda çok avantajlı bir hale gelmiş durumda.  Black Beaglebone'da karşımıza çıkan yeni bir özellik ise dahili hafıza; Black Beaglebone'da 2GB eMMC bulunuyor. Ürünü ilk aldığınızda eMMC'de yüklü olan Angstrom karşınıza çıkacak.  İlk versiyondaki 256MB DDR2 yerine Black Beaglebone'da 512MB DDR3 Ram bulunyor. 
  BeagleBone Black BeagleBone
On-board HDMI Yes No
DRAM 512MB DDR3L 800Mhz 256MB DDR2
Flash 2GB eMMC onboard, uSD uSD
Processor AM3359, 1GHz AM3358, 720MHZ
Onboard JTAG Optional Yes
Serial Interface Header Via USB
Expansion Header 92-pin header,
cape compatible
92-pin header,
cape compatible

 

 

 

Fiyatı


Ürün hakkında en çok  merak edilen konulardan biri de ürünün fiyatı. İlk versiyonda 89$ olan satış fiyatı Rasperry Pi ile rekabet edilebilir bir hale gelebilmek için %50 aşağı çekilmiş durumda. Evet bir yanlış yok tam tamına %50, ürünün yeni fiyatı 45$.  Rasperry Pi ile rekabet edilebilir bir duruma gelmiş olan Black Beaglebone hayranları tarafından beklenen ilgiyi görecek mi zaman gösterecek.


Ürünü satın almak için Tıklayınız

 

 

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar