elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Windows XP'de sona gelindi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows Xp işletim sistemi ve Office 2003 porgramının desteğinin kesileceği belirtiliyor. Bu ne anlama geliyor, ne yapmamız lazım?A- A+
24.04.2013 tarihli yazı 7142 kez okunmuştur.
8 Nisan 2001 yılında kullanıma sunulan ve tam 12 yıldır büyük ilgli gören XP işletim sistemi için artık son düzlükteyiz. Microsoft tarafında  8 Nisan 2013 tarihinde yapılan açıklamada XP işletim sistemi ve Office 2003'ün desteğinin kesileceği belirtildi.

 Şimdi Ne Olacak

Özellikle firmaları bu konuda uyaran ve firmalara Windows XP'den Windows 7'ye geçiş için çağrı yapan Microsoft aynı zamanda Office 2003 kullanıcılarının da Office 2010'a geçmelerini öneriyor.  8 Nisanda yapılan duyuruda desteğin 8 Nisan 2014 yılında sonlanacağı belirtildi. Bu tarihten sonra isteyenler kendi bilgisayarında yine XP kullanabilecekler ama Microsoft tarafından herhangi bir güncelleme yapılmayacak. 

Net Marketshare sitesinin verilerine göre, dünya genelinde XP işletim sistemini kullananların oranı yüzde 40’a yakın iken, Windows 7 sistemini kullanılan  bilgisayarların oranı ise yüzde 47 civarında. Microsoft'un son işletim sistemi olan Windows 8'i kullananların oranı ise yüzde 3.
 


Bu durum bilgisayar korsanları (Cracker) için en büyük hedef olan XP'yi daha da cazip hale getirecek. Hali hazırda mevcut virüslerin büyük çoğunluğu XP için üretilmiş durumda iken güvenlik desteğinin kesilmesi de crackerlar için deyim yerindeyse XP'nin tuzu biberi olacak.


Öte yandan Microsoft, Windows 7'ye geçiş için sağladığı destek programları ile kullanıcılarına geçiş işleminde yardımcı olmayı hedefliyor.

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.