elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

International Space Apps Challenge 2013

Dünya ve uzay ilgili projelerin geliştirdiği International Space Apps Challenge 2013 etkiniliğinin İstanbul ayağı Base-İstanbul'da 20-21 Nisan'da gerçekleşecek.A- A+
10.04.2013 tarihli yazı 8719 kez okunmuştur.
 

NASA'nın organize ettiği  ”International Space Apps Challenge 2013″ hackathonu bu yıl 20-21 Nisan tarihlerinde gerçekleşek. 41 ülkeden 75 farklı şehirde düzenlenecek olan etkinlikte katılımcılar tam 48 saat boyunca dünya ve uzay ile ilgili projeler geliştirip, değişik bir deneyim yaşama şansını elde edecekler. Bu yıl ki etkinlikte  50'den fazla challange bulunmakta. 2012 yılındaki etkinliğe 20 fazla ülkeden 2000'den fazla kişi katılmıştı.
 

International Space Apps Challenge nedir?


International Space Apps Challenge etkinliğinde katılımcılar bulundukları mekanı kamera sistemi diğer katılımcılar ile paylaşıyor ve gerçek zamanlı olarak mesajlaşma imkanı bularak küresel sorunlara iş birliği ile çözümler geliştiriyorlar.


Bu yıl 2.si düzenlenen etkinlik Türkiye'de sadece İstanbul'da düzeneleniyor. Bu yıl ki etkinlik organizasyonunu etkinliği geçen sene de düzenleyen Base-İstanbul ekibi yapacak. Etkinlik sonunda yerel düzeyde seçilen projeler uluslarası değerlendirmeye gönderilecek.

Yarışmadaki challenge konuları 4 ana başlıktan oluşuyor;

     ►Yazılım
     ► Donanım
     ► Halk Bilimi
     ► Veri Görselleştirme


Yarışmadaki challenge konularına detaylı olarak buradan bakabilirsiniz.

 

 

Base-İstanbul'un geçen seneki etkiniliği ile ilgili çıkan haberin videosuna linkten ulaşabilirsiniz. İstanbul'daki etkinliğe katılmak için burayı, etkinliğin ana sayfasına ulaşmak ve detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Kaynak:

spaceappschallenge.org

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.