elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Üst Level Enerji Savaşları |
Bölüm 1:
Apple

Apple veri merkezleri 2013 yılında tamamen yenilenebilir enerjiye geçeceğini duyurmuştu. Apple şimdi de, enerji üretim merkezi kapasitelerini 2 katına çıkarmak için gerekli başvurularda bulundu.A- A+
06.12.2012 tarihli yazı 7273 kez okunmuştur.
Son dönemlerde iyiden iyiye artmaya başlayan “Enerji Savaşları”, Apple’ın enerji üretim merkezi kapasitesini 2 katına çıkarmak istemesinden sonra daha da kızışacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz aylarda veri merkezinde kömür yakıtı kullandığı iddiaları ile GreenPeace’le karşı karşıya gelen Apple, yenilenebilir enerji için yaptığı bu başvuruyla da arayı yumuşatacağa benziyor.
 

Daha Çok ve Temiz EnerjiApple’ın hali hazırda bu veri merkezi için 4.8 megawatt elektrik üretim kapasitesi bulunuyor. Teknoloji devi Apple, Kuzey Karolina’daki veri merkezinin sahip olduğu yakıt hücre sayısını 50’ye çıkarabilmek ve enerji kapasitesini de 10 megawatt’a çıkarmak için Kuzey Karolina İdare Komisyonu’na başvurdu.
 


Apple bu amacını, bu yılın sonuna kadar gerçekleştirmeyi düşünüyor. Apple’ın projeleri tamamlandığında bir yılda yaklaşık 124 milyon kW/s enerji üretebilecek. Bu miktar da yaklaşık olarak 10.874 evin aydınlatılması için yeterli olacak.

 

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.