elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Lenslerinizle tweetlerinizi okuyabileceksiniz. Nasıl mı?

Belçikalı bir grup araştırmacı, kontak lenslere monte edilebilecek küre biçiminde bükülmüş bir LCD ekran geliştirdi. Bu sayede yazılar ve resimler görülebilecek.A- A+
21.12.2012 tarihli yazı 11029 kez okunmuştur.
Teknoloji hızla büyümeye devam ederken bundan böyle teknolojiye vücudunuzun alışması da gerekebilir. Neden mi?

Yeni geliştirilen kontak lenslere monte edilebilen LCD ekranlar sayesinde artık tweetlerinizi ve maillerinizi, bilgisayarınızı açmak veya android telefonlarınızı kullanmak yerine gözlerinizle okuyabileceksiniz.
Geçmişte bazı girişimler sonuçsuz kalsa da, yeni geliştirilen bu teknoloji sayesinde yazılar, resimler ve diğer görseller görülebilecek. Bunun dışında kontak lenslerle ilgili pratik bir kullanım da olacak ve lensler güneş gözlüklerine monte edilebilecek. Güneş gözlüğüne dönüştürülen lensler, gözü ışıktan yine koruyacak ve zararlı ışınlar göze ulaşamayacak.
 

Google ve Apple’de sinyallerini vermişti..


Geçtiğimiz yıl, Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google, buna benzer bir teknolojinin ipuçlarını vermişti. “Google Glasses” şeklinde adlandırılan gözlüğün tanıtımı hayli ilgi çekmişti. Apple şirketi de buna benzer bir teknoloji ürettiğini ve patentini aldığını duyurmuştu.

Bu ve buna benzer teknolojilerin gelişmesiyle artık sizinle birlikte vücudunuzun da bu yeniliklere uyum sağlaması önem kazanacaktır. Teknolojiye de ne kadar hızlı uyum sağlarsanız vaktinizi de o ölçüde verimli kullanılmaya başlayacaksınız.

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.