elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

POS Cihazlarını Tarihe Karıştıracak Apple Standı

Günümüzde E-ticaret sitelerinin artması büyük bir sanal ticaret hacmi oluşmasını sağladı. Dolandırıcıların iştahını kabartan e-ticaret sisteme güvenli ödeme yöntemleri aranıyor. Bu duruma farklı bir bakış getiren Square Inc. firması Apple İpad ile kullanılabilen ilginç bir cihaz geliştirdi. Detaylar haberin devamında.A- A+
20.05.2013 tarihli yazı 9447 kez okunmuştur.
Günümüzde artan E-ticaret siteleri sanal alışverişi ileri noktalara taşıdı. Sanal alışverişin kolaylığı ve çoğu ürün fiyatının mağazalara göre daha uygun olması gibi sebepler insanları sanal alışverişe yönlendiriyor. Bu alışveriş yöntemi de bir dizi olumsuzluğu da beraberinde getiriyor.

Bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmiş veya izlenen sistemler kredi kartı dolandırıcılığı gibi büyük sorunlar doğuruyor. 

ABD'nin ünlü mobil ödeme firması Square Inc. bu soruna dur demek için yeni bir ürün geliştirdi. Apple ile kullanılabilen bu ödeme standının adı Square Stand.
 

Square Stand Ne İşe Yarıyor ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi kartı numarasını bilgisayar üzerinden girmek güvenli olmayan sistemlerde çok büyük bir sorun. Square Stand da ise kredi kartı numarası girmenize gerek kalmıyor.

Kredi kartınızın mantik kısmını okutup daha sonra dokunmatik İpad ekranına imzanızı attığınızda kart bilgileriniz İpad üzerinden ödeme sistemine aktarılıyor. Ve bu sayede sisteme kredi kartı bilgilerinizi girmeden güvenli bir alışveriş gerçekleştirmiş oluyorsunuz. 
 

Ev, ofis ve mağazalarda kullanılabilen Square Stand, POS cihazlarına karşı zorlu bir rakip olacak gibi görünüyor. 

Bu güvenli alışverişin gerçekleşebilmesi için gerekli olan Square Stand'ın satış fiyatı ise 299$ ( yaklaşık 540 TL).

Square Stand'ın Tanıtım Videosu

Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.