elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kağıdı Dokunmatik Yüzeye Dönüştüren Teknoloji |
Fujitsu

Japon teknoloji firması Fujitsu, dokunmatik yüzey ile karşımızda. En iyi görüntü işleme teknikleri ile geliştirilen ürün istenilen her yüzeyi dokunmatik hale getirebiliyor...A- A+
16.04.2013 tarihli yazı 12279 kez okunmuştur.
1935 yılında Japonyada kurulan Fujitsu, dünya çapında bir üne sahip. Elektronik, yazılım, bilgisayar ve donanım alanlarında faaliyet gösteren firma şimdide yeni bir çalışmayla gündemde.

E-reader, dokunmatik telefon ve bilgisayarlardan alıştığımız konfor şimdide tüm yüzeylere geliyor. Fujitsu firması, günlük hayatta sıkça kullandığımız gazete ve dergi gibi kağıt içeren yüzeyleri dokunmatik ekran olarak kullanmamıza olanak tanıyor. Sadece kağıt üzerinde değil tüm yüzeylerde kullanılabilen bu sistemin donanım kısmı bir web kamera ve bir projeksiyon cihazından oluşuyor.
 

Burada asıl işi yapan kısım yazılım. Gelişmiş görüntü işleme teknikleri kullanılarak geliştirilen uygulama, dokunmatik bir hal alan yüzeyi parmak hareketleriyle kullanmayı sağlıyor böylece başlangıç olarak  metin taramaya, resim kopyalamaya imkan veriyor.

Fujitsu yetkilileri, henüz geliştirme aşamasında oldukları ürünü 2014 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Fujitsu'nun Geliştirdiği Uygulamaya Ait Video;

 

 
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.