elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Güneş Işığında Yemek Pişirmek |
SolSource

ABD'li çevreci bir araştırma ekibi, kömür ve doğalgaz gibi hiçbir yanıcı maddeye ihtiyaç duymadan güneşli havalarda yemek pişirmek ve su kaynatmak için SolSource adını verdikleri ürünü geliştirdi. Ürüne ait resim ve video haberin devamında.A- A+
19.06.2013 tarihli yazı 14218 kez okunmuştur.
ABD'li çevreci bir araştırma ekibi, kömür ve doğalgaz gibi hiçbir yanıcı maddeye ihtiyaç duymadan güneşli havalarda yemek pişirmek ve su kaynatmak için SolSource adını verdikleri ürünü geliştirdi. 
 

Aslında bu ürün bildiğimiz enerji üretim yöntemlerinde de kullanılan parabolik olarak yerleştirilmiş yansıtıcılardan oluşuyor ve güneş ışınlarını parabolün merkezine yoğunlaştırıyor.
 

Himalaya eteklerinde göçebe bir topluluk ile birlikte geliştirdkleri sistem ile su kaynatmak 5-6 dakika sürüyor. Ayrıca istenilen yemek ve ızgarada aynı süre içerisinde hazırlanabiliyor. Kickstarter üzerinden bağış toplayan proje seri üretime geçtiğinde 399$ dan satışa sunulması bekleniyor.

Güneşli havalarda evlerde tercih edilmesi durumunda tasarruf sağlayaca olan bu sistem, özellikle Afrika gibi güneşin yoğun, ekonomik falliyetlerin düşük olduğu ülkelerde bu sistem birçok kişinin işine yarayacak gibi gözüküyor.Ürüne Ait Bir Video :
 
 


►İlginizi Çekebilir: Güneş Enerjili 10 Harika Cihaz
 

►İlginizi Çekebilir: Güneş Enerjisinden Nasıl Elektrik Elde Edilir ?Kaynak

KickStarter
Ozan Orkun Ozan Orkun Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.